کد خبر: ۷۷۲۰۶۴
تاریخ انتشار : ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۸

هوای ناسالم تهران برای گروه‌های حساس

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز ( ۲۸ اردیبهشت ماه) با آغاز افزایش ترافیک صبحگاهی و کاهش نسبی تندی باد و در نتیجه تجمع ذرات معلق کیفیت هوای تهران در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرارگرفته است.
هوای ناسالم تهران برای گروه‌های حساس
آفتاب‌‌نیوز :

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز چهارشنبه (۲۸ اردیبهشت ماه) با کاهش نسبی تندی باد و افزایش ترافیک صبحگاهی، تجمع ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق مورد انتظار است.

افزایش تندی باد در طی روز سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد، هرچند با وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات احتمال گسیل گردوخاک از مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا وجود دارد همچنین با افزایش دما و حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، افزایش غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر در برخی مناطق پیش‌بینی می‌شود.باتوجه به کاهش تندی باد تا اواخر وقت چهارشنبه و افزایش ترافیک شامگاهی، بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد را در پی خواهد داشت.

با افزایش تدریجی تندی باد تا صبح روز پنجشنبه (۲۹ اردیبهشت ماه) شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم می‌شود؛ با این‌حال وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات می‌تواند گسیل و انتشار گردوخاک در برخی مناطق را به‌دنبال داشته باشد.

وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل می‌کند، اگرچه با روند افزایشی دما در ساعات بعدازظهر، افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق دور از انتظار نیست همچنین با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی پنجشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی، احتمال افزایش نسبی غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد وجود خواهد داشت.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۴۹ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۲۶ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین