کد خبر: ۷۷۲۲۱۹
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۱

بازداشت ۱۷ متهم باند فساد اقتصادی در بندر امام

رئیس کل دادگستری استان خوزستان از کشف و بازداشت ۱۷ نفر از یک باند فساد اقتصادی سازمان یافته ارزاق عمومی در بندر امام خمینی (ره) خبر داد.
بازداشت ۱۷ متهم باند فساد اقتصادی در بندر امام
آفتاب‌‌نیوز :

علی دهقانی بیان کرد: در راستای رویکرد فسادستیزی و مبارزه قاطعانه دستگاه قضایی بامفاسد اقتصادی، دادگستری استان خوزستان با اعلام دادستان عمومی و انقلاب حوزه قضایی بندر امام خمینی (ره) وحسب گزارش سربازان گمنام امام زمان (عج) مبنی بر فعالیت یک باند فساد در یکی از ادارات، دستور قضایی برای انجام تحقیقات، شناسایی و دستگیری متهمان صادر شد.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۷ نفر از اعضای این باند که به صورت گسترده اقدام به استفاده از فاکتور‌ها و مدارک نامعتبر، اقدام به خارج کردن محموله‌های مواد غذایی از جمله گندم، شکر، جو، سویا، ذرت و ... می‌کردند، دستگیر و با انجام تحقیقات اولیه، تفهیم اتهام و صدور قرار تأمین کیفری، بازداشت شدند و دستور قضایی لازم جهت تکمیل تحقیقات و انجام امور کارشناسی مورد نیاز صادر شد.

دهقانی گفت: ارزش تقریبی و برآورد اولیه اقلام مذکور بالغ بر صد‌ها میلیارد تومان است که تحقیقات لازم جهت شناسایی سایر عوامل و مرتبطان این پرونده ادامه دارد و میزان و ارزش دقیق اموال موضوع اتهام متهمان نیز پس از وصول نظریه کارشناسی و محاسبات مالی دقیق مشخص خواهد شد.

وی بیان کرد: دستگاه قضایی با هرگونه فساد و بخصوص مفاسد اقتصادی مقابله می‌کند و اجازه نمی‌دهد افراد سودجو با سوء استفاده از موقعیت شغلی و اجتماعی خود، نسبت به بیت المال دست اندازی و اموالی که متعلق به عموم جامعه است را مورد دستبرد قرار داده و به نفع خود برداشت کنند.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان خوزستان، دهقانی گفت: رسیدگی به این پرونده با سرعت و دقت لازم در دستور کار دستگاه قضایی استان می‌باشد که نتیجه نهایی متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین