کد خبر: ۷۷۲۳۱۱
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۰

میرسلیم: خودروسازان ایرانی با برند‌های خارجی رقابت می‌کنند!

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با دفاع از خودروسازان، گفت: با توسعه فناوری، محصولات جدید ایران خودرو قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی شده‌اند.
میرسلیم: خودروسازان ایرانی با برند‌های خارجی رقابت می‌کنند!
آفتاب‌‌نیوز :

مصطفی میرسلیم در بازدید از غرفه ایران خودرو در نمایشگاه شهر آفتاب، گفت: با توسعه فناوری، محصولات جدید ایران خودرو قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی شده‌اند.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برای رسیدن به اهداف کیفی تولید و تنوع بخشی به محصولات باید حمایت‌های مالی لازم صورت گیرد. این اطمینان باید به مردم داده شود که خودروسازان ما توان تولید محصولات غیرتجملی، ولی با کیفیت و قابل رقابت را دارند. مسایل اقتصادی و کلان کشور و هزینه‌های تمام شده تولید در قیمت فروش خودرو موثرند که عمده آن‌ها در اختیار خودروسازان نیست؛ مانند قیمت مواد اولیه و واسطه‌ای، دستمزد‌ها و هزینه‌های مالی.

میرسلیم ادامه داد: معتقدم در خودروسازی نوین کشور پیشرفته‌هایی صورت گرفته که با توجه به شرایط موجود و محدودیت‌های تحمیلی قابل دفاع است. همین دستاورد‌های ارزشمند، بسیاری از رقبای خارجی و واسطه‌های داخلی آن‌ها را که روی نابودی صنعت خودروی ایران پس از اعمال تحریم‌های یک‌جانبه و ظالمانه حساب می‌کردند، به خشم آورده است. آن‌ها در چندماهه اخیر حمله‌ها و هجمه‌های غیرمنصفانه و همه‌جانبه‌ای را علیه صنعت خودرو و بدبین کردن مردم و مسئولان به فعالیت‌های کارکنان خدوم آن صنعت طراحی و اجرا کردند تا مانع اصلاحات و پیشرفت در این صنعت شوند.

وی به فرمان هشت ماده‌ای رییس‌جمهوری اشاره کرد و گفت: امکانات لازم در حوزه‌های ساختاری و فنی و پشتیبانی برای رسیدن به این اهداف باید فراهم شود. خودروسازان ما توان خارج کردن محصولات قدیمی از مدار تولید و عرضه محصولات جدید را دارند.

منبع: ایکوپرس

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین