کد خبر: ۷۷۲۴۱۴
تاریخ انتشار : ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۳

محبوبیت بایدن همچنان در سراشیبی سقوط

نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد که میزان محبوبیت بایدن به پایین‌ترین حد خود در دوران ریاست جمهوری در ماه مه رسیده و در این میان، بدبینی عمیق‌تری در میان اعضای حزب دموکرات نسبت به وی دیده می‌شود.
محبوبیت بایدن همچنان در سراشیبی سقوط
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس نظرسنجی خبرگزاری آسوشیتدپرس و مرکز NORD برای تحقیقات مردمی آمده است، تنها ۳۹ درصد از بزرگسالان آمریکایی با عملکرد جو بایدن به عنوان رئیس جمهوری این کشور موافقند و از هر ۱۰ آمریکایی، دو نفر می‌گویند آمریکا در مسیر درست است یا اقتصاد خوبی دارد، در حالی که این میزان در اوایل ماه گذشته میلادی سه نفر بود.

همچنین این میزان رضایت در میان دموکرات‌ها تنها ۳۳ درصد است و آنها می‌گویند این کشور در مسیر درستی است، در حالی که در آوریل ۲۰۲۲ این میزان ۴۹ درصد بود.

یافته‌های موجود نشان‌دهنده حسی از نارضایتی در کشوری است که با چالش‌های متعددی چون تورم، خشونت سلاح، کمبود ناگهانی شیرخشک و پاندمی دامنه‌دار کرونا دست و پنجه نرم می‌کند. در این نظرسنجی همچنین مشخص شد که دو سوم از آمریکایی‌ها از نحوه رسیدگی بایدن به اوضاع اقتصاد کشورشان ناراضی هستند.

در بخش دیگری از این نظرسنجی آسوشیتدپرس- مرکز NORD برای تحقیقات مردمی آمده، درصد دموکرات‌هایی که می‌گویند سیاست‌های بایدن کمک بیشتری به کشور کرده، از ۴۵ درصد به ۳۷ درصد کاهش یافته و فقط ۱۸ درصد می‌گویند که این اقدامات بیشتر برای آسیب به مردم بوده است. همچنین ۴۴ درصد می‌گویند که تفاوتی نکرده‌اند.

در مجموع، ۴۵ درصد از آمریکایی‌ها نحوه عملکرد بایدن در رابطه با ایالات متحده و روسیه را تایید می‌کنند، در حالی که ۵۴ درصد مخالف آن هستند. از زمان شروع جنگ در اوکراین، این وضعیت هر ماه ثابت بوده است. ۷۳ درصد از دموکرات‌ها و ۱۵ درصد از جمهوری‌خواهان موافق این اقدامات از سوی بایدن با روسیه هستند.

این نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که تنها ۲۱ درصد از آمریکایی‌ها می‌گویند به توانایی بایدن در رویارویی با مساله اوکراین باور دارند و ۳۹ درصد هم گفتند که به آن اعتماد دارند و ۳۹ درصد دیگر هم می‌گویند به سختی باور دارند که بایدن بتواند به وضعیت اوکراین واکنش خوبی دهد.

این نظرسنجی از ۱۱۷۲ بزرگسال و از ۱۲ تا ۱۶ مه سال جاری میلادی انجام شده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین