کد خبر: ۷۷۲۴۴۱
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار : ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۵
رئیسی گفته بود فقط ۴ قلم کالا گران می‌شود!

بعد از گرانی شیر و شکر/ بستنی و آبمیوه هم ۲۵ درصد گرانتر شدند

در حالی که رئیسی دستور داده بود که فقط ۴ قلم کالا گران شوند، بعد از گرانی شدید به دستور دولت، بسیاری از کالا‌ها افزایش قیمت داشته و حالا نیز رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان بستنی و آبمیوه تهران گفته است: از فردا یکشنبه، قیمت بستنی و آبمیوه ۲۵ درصد افزایش خواهد داشت. (بستی شب عید نیز ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته که با ۲۵ درصد کنونی، در ۲ ماه ۴۵ درصد گران شده است) باید توجه داشت که بستنی یک کالای تفننی است و مثل برنج و نان نیاز اساسی مردم محسوب نمی‌شود، در صورت گرانی مردم آن را نمی‌خرند. به همین دلیل به افزایش قیمت ۲۵ درصدی این محصول اکتفا کردیم.
بعد از گرانی شیر و شکر/ بستنی و آبمیوه هم ۲۵ درصد گرانتر شدند
آفتاب‌‌نیوز :

 اسکندر آزموده رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان بستنی و آبمیوه تهران گفت: از فردا یکشنبه، قیمت بستنی و آبمیوه ۲۵ درصد افزایش خواهد داشت. مواد اولیه بستنی مثل شیر و شکر حدود ۲ برابر افزایش قیمت داشته‌است. برای مثال قیمت شیر از ۶ هزار تومان به ۱۲ هزار تومان رسیده‌است.

وی درباره افزایش قیمت مواد اولیه این صنف گفت: افزایش دو برابری مواد اولیه در این صنف بیشتر از ۲۵ درصد افزایش قیمت در این صنف تاثیر داشته، اما اگر بیش از این افزایش قیمت داشته باشیم، دیگر از سوی مردم خریداری نمی‌شود. باید توجه داشت که بستنی یک کالای تفننی است و مثل برنج و نان نیاز اساسی مردم محسوب نمی‌شود، در صورت گرانی مردم آن را نمی‌خرند. به همین دلیل به افزایش قیمت ۲۵ درصدی این محصول اکتفا کردیم. اتحادیه بستنی و آبمیوه شب عید ۲۰ درصد افزایش قیمت داشت که بعد از آن، کل کالا‌ها دو برابر شد و دوباره در کل اصناف وابسته مجبور به افزایش قیمت به خصوص در محصول بستنی شدیم.

وی درباره تاثیر این افزایش قیمت بر کسادی این صنف و به دنبال آن بیکاری کارگران گفت: آنچنان تعطیلی مغازه‌ها را در این صنف نداشته‌ایم، اما مغازه‌هایی که برای مثال چند کارگر داشتند، مجبور به تعدیل نیرو شده‌اند. چون افزایش قیمت‌ها باعث کسادی بازار آن‌ها شده است.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان بستنی و آبمیوه با بیان اینکه تقاضا برای راه‌اندازی کسب و کار در این صنف کاهش نداشته است، ادامه داد: مردم اطلاع چندانی از وضعیت اصناف ندارند و برای مثال یک فست فود فکر می‌کند، کار بستنی‌فروش و آبمیوه بهتر است یا برعکس و مدام تغییر صنف می‌دهند. به همین دلیل تقاضا برای راه‌اندازی این مشاغل کم نشده است. اصناف مواد غذایی با هم جابجا می‌شوند و فکر می‌کنند شاید اوضاع در صنف دیگر بهتر باشد.

آزموده تاکید کرد: مردم باید اطلاع داشته باشند که از مغازه یا کافه‌هایی که پروانه کسب دارند، بستنی یا آبمیوه خریداری کنند. مردم نباید از مکان‌هایی که پروانه کسب در محل کارشان نصب نیست، خرید کنند. چون ما هیچ تضمینی برای آن‌ها از نظر قیمت و آلودگی موادغذایی نداریم.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان بستنی و آبمیوه در پایان خاطرنشان کرد: هم اکنون ۷ تا ۸ درصد در این صنف هستند که بدون پروانه کسب مشغول فعالیت هستند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
0
30
۴قلم رادولت گران کردالباقی خودش گران میشود خدایا خودت به داداین ملت برس
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۸:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
0
30
لعنت خدا بر دروغگویان کمر شکن...
عباس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
0
17
من یکی از شعبه هام بستم و 4 تا کارمند اخراج کردم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
0
27
میگن یارانه دادیم باباشمابه بعضی ها برای ۴قلم جنس یارانه دادین اما هرروزازشیرمرغ گرفته تاجون آدمیزادداره گرون میشه مردم راهم به دودسته تقسیم کردین به خداقسم اگرطبق نظرشماهمه اون دهک بندیتون درست باشه اماعیب نداره اصلاشمادرست میگین ولی اینطورنمیشه که انقدرگرونی کمردهک دهمی هاروهم شکسته
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین