کد خبر: ۷۷۲۵۴۹
تاریخ انتشار : ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰
دونالد ترامپ به افشاگری‌های اخیر مطرح شده از سوی مدیر سابق کمپین انتخاباتی سال ۲۰۱۶ هیلاری کلینتون مبنی بر موافقت او در آن زمان به عنوان نامزد ریاست جمهوری وقت حزب دموکرات با درز دادن یک سری اطلاعات اثبات نشده درباره ارتباط ترامپ با یک بانک روسی واکنش نشان داده و آن را "یکی از بزرگ‌ترین رسوایی‌های سیاسی در تاریخ" دانست.
آفتاب‌‌نیوز :

 «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری سابق آمریکا این اظهارات را پس از آن مطرح کرد که رابی موک در شهادت‌هایی در دادگاهی در آمریکا در دفاع از مایکل ساسمن، وکیل سابق کمپین انتخاباتی کلینتون که در این دادگاه متهم به دروغ گفتن به پلیس اف.بی.آی آمریکا شده و در حال محاکمه در چارچوب تحقیقاتی سه ساله در مورد روابط بین ترامپ و روسیه بود، این افشاگری را انجام داد.

به گزارش پایگاه نیویورک پست، موک روز جمعه شهادت داد که اندکی قبل از انتخابات ۲۰۱۶، کلینتون "موافقت" کرد که ادعاهایی که مردود شدند، درباره وجود یک مجاری پشتی مخفی بین یک سرور سازمان ترامپ و آلفا بانک روسیه را با یک خبرنگار در میان بگذارد.

ترامپ در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز گفت: این یکی از بزرگترین رسوایی‌های سیاسی در تاریخ است. به مدت سه سال، من مجبور بودم با او (کلینتون) مبارزه کنم، و با آن افراد حقه‌باز مبارزه کنم. و شما هرگز آبروی خود را به طور کامل پس نخواهید گرفت.

ترامپ در ادامه پرسید: از کجا آبرویم را پس بگیرم؟

او سپس در ادامه به میچ مک‌کانل، رهبر اقلیت جمهوری‌خواه سنای آمریکا و رقیبش در این حزب و بیل بار، دادستان کل دولت سابقش را مورد حمله قرار داد.

ترامپ خاطر نشان کرد: و اگر رهبرانی واقعی به جای افرادی مانند میچ مک‌کانل داشتیم، آنها کاری در مورد آن انجام می‌دادند. افرادی مانند بیل بار. آنها باید کاری در مورد آن انجام می‌دادند.

ساسمن متهم شده به اینکه اقدامش به نمایندگی از ستاد انتخاباتی کلینتون در ارائه شواهد به اف.بی.آی درباره ارتباط ترامپ با این بانک را به دروغ تکذیب کرده است.

پس از آن، این نهاد فدرال تحقیقاتی را در مورد تبانی احتمالی ترامپ و روسیه برای تأثیرگذاری بر انتخابات آمریکا آغاز کردند.

جیمز بیکر، مشاور حقوقی کل سابق اف‌.بی‌.آی، روز پنجشنبه شهادت داد که این تحقیقات تا یک ماه و نیم به طول انجامید. بیکر در دادگاه گفت: ما به این نتیجه رسیدیم که هیچ اساسی وجود ندارد. ما نتوانستیم آن را تأیید کنیم. ما نتوانستیم تایید کنیم که یک کانال ارتباطی مخفی وجود دارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین