کد خبر: ۷۷۲۷۸
تاریخ انتشار : ۱۰ تير ۱۳۸۷ - ۱۵:۲۶
عضو هیات رئیسه فراکسیون اقلیت :
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: داریوش قنبری گفت: «فراکسیون اقلیت انتظار دارد با توجه به اینکه تاکنون همکاری لازم را با هیات رئیسه داشته‌ است و در انتخاب آنها هم نقش داشته‌است، هیات رئیسه هم از ما حمایت کند و اگر غیر از این باشد فراکسیون اقلیت هم طور دیگری در برابر این اقدامات عمل خواهد کرد و احتمال دارد در رفتارمان با هیات رئیسه تجدیدنظر کنیم».

داریوش قنبری نماینده ایلام در خانه ملت در گفتگو با خبرنگار سیاسی آفتاب گفت: «شعب تعیین کمیسیون‌ها با سیاسی کاری برخی از نمایندگان باسابقه را از کمیسیون‌های تخصصی مجلس کنار گذاشتند و ما هم به دلیل این کار خلاف اعضای شعب، تصمیم گرفته‌ایم که به هیچ کمیسیونی نرویم».

وی افزود: «روز گذشته به من پیشنهاد کمیسیون اجتماعی را دادند که نپذیرفتم و گفتم که عضو هیچ کمیسیونی نمی‌شوم».

قنبری اظهار داشت: «معترضان به عملکرد شعب تعیین اعضای کمیسیون‌ها، در فراکسیون امنیت ملی مشغول به فعالیت خواهند شد».

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس هفتم ادامه داد: «سعی ما بر این است که فراکسیون امنیت ملی را شبیه کمیسیون تخصصی در مجلس شکل بدهیم و در واقع تعریف این فراکسیون با فراکسیون‌های موجود در مجلس متفاوت است چون عملکرد این فراکسیون مانند یک کمیسیون تخصصی خواهد بود و با توجه به نیروهای متخصصی که در فراکسیون امنیت ملی هستند معتقدم که کارآیی آن از کمیسیون امنیت ملی مجلس بیشتر خواهد بود».

وی خاطرنشان کرد: «اعضای کنونی کمیسیون امنیت ملی مجلس اغلب تخصص لازم و مرتبط با کمیسون را ندارند و بی‌تجربه هستند اما افرادی که در فراکسیون امنیت ملی هستند دارای تخصص و تجربه لازم برای این کار هستند».

عضو هیات رئیسه فراکسیون اقلیت با اشاره به کنار گذاشتن اعضای فراکسیون اقلیت از کمیسیون‌های مهم مجلس گفت: «این اقدامی که علیه اقلیت مجلس انجام شد کار طیف حامیان دولت است».

وی افزود: «حامیان دولت هدفشان از حذف اصلاح‌طلبان از کمیسیون‌ها این است که اقلیت را در مقابل هیات رئیسه مجلس قرار دهد و خیلی علاقه ندارند که تعامل و همکاری میان اقلیت و هیات رئیسه باشد».

نماینده ایلام تصریح کرد: «با توجه به شرایط موجود فراکسیون اقلیت انتظاراتی از هیات رئیسه دارد و خواستار جلوگیری از اینگونه برخوردهای حذفی با اعضای اقلیت هستیم».

قنبری ادامه داد: «فراکسیون اقلیت انتظار دارد با توجه به اینکه تاکنون همکاری لازم را با هیات رئیسه داشته‌ است و در انتخاب آنها هم نقش داشته‌است، هیات رئیسه هم از ما حمایت کند و اگر غیر این باشد فراکسیون اقلیت هم طور دیگری در برابر این اقدامات عمل خواهد کرد و احتمال دارد در رفتارمان با هیات رئیسه تجدیدنظر کنیم».

وی گفت: «روندی که اکنون در هیات رئیسه مجلس وجود دارد نشان می‌دهد که هیات رئیسه تاکنون در برابر اقدامات طیف حامیان دولت ایستادگی کرده است و شخص لاریجانی در چینش کمیسیون‌ها تلاش ویژه‌ای انجام داد که بی‌نتیجه ماند».

قنبری در پایان گفت: « فراکسیون اقلیت انتظار دارد که حمایت لاریجانی از این فراکسیون بیشتر از گذشته باشد».

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین