کد خبر: ۷۷۲۷۹۵
تاریخ انتشار : ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۶
بهرام عین‌الهی: مجمع بهداشت جهانی هنوز وارد مساله بیماری آبله میمون نشده است، اما چیزی که مسلم است؛ به خاطر ارتباط کشور‌ها با هم و رفت و آمد مسافران، به همکاران آماده باش داده‌ایم.
آفتاب‌‌نیوز :

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه نگرانی از بابت بیماری آبله میمون نداریم، گفت: هنوز موردی از ابتلای قطعی در ایران تشخیص داده نشده است.

بهرام عین‌الهی روز دوشنبه در حاشیه هفتاد و پنجمین مجمع بهداشت جهانی در خصوص بیماری آبله میمون افزود: مجمع بهداشت جهانی هنوز وارد مساله بیماری آبله میمون نشده است اما چیزی که مسلم است؛ به خاطر ارتباط کشورها با هم و رفت و آمد مسافران، به همکاران آماده باش داده‌ایم

وی با بیان اینکه در حال مطالعه و بررسی بیماری آبله میمون در کشور هستیم، اظهار داشت: فعلا خیلی ما در کشور نگرانی از این بابت نداریم و هنوز موردی از ابتلای قطعی در ایران تشخیص داده نشده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: زیرساخت های بومی مهیا شده برای تولید واکسن کرونا در کشور می تواند در مقابل دیگر تهدیدات بهداشتی از جمله بیماری «آبله میمون» نیز به کار آید.

هفتادو پنجمین مجمع بهداشت جهانی (WHA) با شعار «سلامت برای صلح ، صلح برای سلامت» که از روز یکشنبه آغاز بکار کرد تا هفتم خرداد در مقر اروپایی سازمان ملل ادامه دارد.

انتخاب دبیرکل سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای پنج سال آینده از دستور کارهای مجمع بهداشت جهانی است.

با فروکش کردن نسبی کرونا؛ مجمع جهانی سلامت پس از سه سال وقفه با حضور وزرای بهداشت تمامی کشورهای جهان در ژنو سوئیس آغاز بکار کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین