کد خبر: ۷۷۲۸۷۶
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۴
شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۵۲۸ میلیون و ۲۸۰ هزار و ۱۰۶ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۳۰۱ هزار و ۸۲۱ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۹۸ میلیون و ۷۲۹ هزار و ۳۷۹ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۵.۱ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۱ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۵ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۹.۳ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۸ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

جدول جهانی پاندمی کرونا
بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۵,۱۱۳,۹۶۲ ۱,۰۲۹,۱۲۱
۲ هند ۴۳,۱۴۰,۰۶۸ ۵۲۴,۴۹۰
۳ برزیل ۳۰,۸۰۳,۹۹۵ ۶۶۵,۷۲۷
۴ فرانسه ۲۹,۳۵۹,۳۳۶ ۱۴۷,۹۱۷
۵ آلمان ۲۶,۱۰۳,۶۲۸ ۱۳۸,۷۳۸
۶ انگلیس ۲۲,۲۳۸,۷۱۵ ۱۷۷,۹۷۷
۷ روسیه ۱۸,۲۹۷,۶۰۸ ۳۷۸,۴۲۶
۸ کره جنوبی ۱۷,۹۹۳,۹۸۵ ۲۴,۰۰۶
۹ ایتالیا ۱۷,۲۵۷,۵۷۳ ۱۶۶,۰۳۲
۱۰ ترکیه ۱۵,۰۶۳,۲۰۳ ۹۸,۹۲۹

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۳۰ هزار و ۳۲۱ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۲۸۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۶ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل، تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، ایران، استرالیا، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، بلژیک، رژیم صهیونیستی، پرتغال، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، کانادا، فیلیپین، شیلی، سوئیس، پرو و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین