کد خبر: ۷۷۳۵۶۶
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۰
وزارت بهداشت مراقبت در مرزها و مبادی ورودی کشور را افزایش داده است، این مراقبت به صورت سندرمیک بوده و هر فردی که دارای علائم این بیماری باشد به عنوان بیمار محتمل جداسازی و قرنطینه و سپس نمونه‌گیری می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

رئیس اداره بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت در مورد آخرین وضعیت بیماران مشکوک به آبله میمونی در ایران گفت: هیچ مورد قطعی یا محتملی در ایران شناسایی نشده است.

"بهزاد امیری" رئیس اداره بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در مورد آخرین وضعیت بیماران مشکوک به آبله میمونی در کشور اظهار کرد: تا امروز هیچ‌گونه بیمار مثبت قطعی و محتمل مثبت در رابطه با بیماری آبله میمون در کشور شناسایی نشده است.

وی با اشاره به اینکه حتی در بین موارد مشکوک به آبله میمونی که به آبله مرغان مبتلا بودند، مورد قطعی و محتملی شناسایی نشد، افزود: همکاران وزارت بهداشت در حوزه این بیماری از به کاربردن اصطلاح مشکوک بپرهیزند چرا که این اصطلاح برای مردم ما آشنا نیست. از نظر ما هرکسی که به آبله مرغان مبتلا باشد، مشکوک است، اما این بیماری چیز جدیدی نبوده و سالیانه تعداد زیادی از مردم به این بیماری مبتلا می‌شوند به همین دلیل ما موارد مشکوک را برای آبله میمون به کار نمی‌بریم و تنها از دو اصطلاح قطعی و محتمل استفاده می‌کنیم که خوشبختانه تا امروز این موارد را در کشور شناسایی نکرده‌ایم.

امیری تأکید کرد: وزارت بهداشت مراقبت در مرزها و مبادی ورودی کشور را افزایش داده است، این مراقبت به صورت سندرمیک بوده و هر فردی که دارای علائم این بیماری باشد به عنوان بیمار محتمل جداسازی و قرنطینه و سپس نمونه‌گیری می‌شود.

وی بیان کرد: خوشبختانه تا امروز هم هیچ مورد مثبت و محتملی که بخواهد از مرزها وارد کشور شود شناسایی نشده است. افرادی هم که به عنوان مشکوک از آنها نام برده شده است همه در داخل کشور بودند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین