کد خبر: ۷۷۴۵۷
تاریخ انتشار : ۱۵ تير ۱۳۸۷ - ۱۶:۲۵
با صدور اطلاعیه ای صورت گرفت؛
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: به دنبال اظهارات دبیر کل سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و عضو شورای مرکزی حزب مشارکت، روابط عمومی حزب اعتماد ملی با انتشار اطلاعیه‌ای از این مواضع استقبال کرد‌.

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب‌، متن این اطلاعیه به شرح زیر است‌:

به دنبال مواضع اخیر برخی از اعضای جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، در خصوص چگونگی حضور این احزاب در عرصه انتخابات ریاست جمهوری، ضمن تقدیر و تشکر از این عزیزان، به منظور تنویر افکار عمومی و فعالان سیاسی کشور، نکات زیر را به اطلاع می‌رساند:

1- همانطور که مستحضرید، فعالیت مستقل تشکیلاتی و حزبی به منظور نهادینه سازی مشارکت مردم در نظارت و تعیین سرنوشت خویش، همواره شعار حزب اعتماد ملی بوده و هست و در مواضع دبیر کل محترم نیز به کرات مشاهده شده‌است. حضور تشکیلاتی و حزبی همراه با ارائه کاندیدای مستقل از طرف هر یک از گروهها و احزاب اصلاح طلب و غیر اصلاح طلب از نمودهای مهم تفکر حزبی در کشور است‌.

2- در خصوص انتخابات ریاست‌جمهوری و تاکید این بزرگواران مبنی بر بررسی و ارزیابی تشكیلاتی و ارایه كاندیدای حزبی و همچنین باب شدن فضایی که در آن از کلی‌گویی پرهیز شده و از سوی دیگر اظهار نظرها و مواضع افراد و گروهها به نام همه جریانات اصلاح طلب تمام نشود، امری مطلوب است که جای تقدیر و تشکر دارد. از همه عزیزان و گروههای مختلف در خواست می‌شود با ادامه این روند، همانند گذشته از هر گونه جو سازی و تخریب، به خصوص اعلام صلاحیت و عدم صلاحیت افراد خودداری کنند. چرا که در چنین فضای وهم آلودی حرکت موثر و منجر به نتیجه، سخت خواهد شد.

روابط عمومی حزب اعتماد ملی با به فال نیک گرفتن اینکه هر حزبی از سوی خودش سخن می‌گوید و از طرف دیگران و سایر افراد و گروهها به بیان مواضع نمی‌پردازد‌، فاصله گرفتن عزیزان از قیومیت و انحصاری کردن فضا را موجب جا افتادن کار تشکیلاتی در کشور و سبب فراهم شدن زمینه‌های مناسب برای هر گروهی جهت تصمیم گیری می‌داند. 

چه آنکه سایر گروهها نیز به اندازه هر حزب و تشکیلات دیگری متوجه فضا هستند و در وقت مناسب به اتخاذ موضع و اخذ تصمیم خواهند پرداخت.

3- در پایان نیز لازم به ذکر است، مردم فهیم کشورمان نیز در چنین فضای شفاف و روشنی، همچون گذشته با درایت و هوشمندی وارد صحنه خواهند شد و زمینه‌های لازم برای برگزاری انتخابات سالم و رقابتی فراهم خواهد شد كه به فرمایش امام (ره) نه دیگر یک عده قلیل با انحصار طلبی به جای دیگران تصمیم خواهند گرفت و نه به نیروها و افراد غیر مسئول اجازه دخالت در انتخابات داده خواهد شد‌.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین