کد خبر: ۷۷۵۱۳۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰
در اعتراض به افزایش ۱۰ درصدی حقوق
جمعی از بازنشستگان تأمین اجتماعی در اعتراض به افزایش حقوق ۱۰ درصد + ۶۵۰ هزار تومانی حقوق مستمری‌بگیران در تبریز و چندین شهر دیگر تجمع کردند.
آفتاب‌‌نیوز :

پیش ظهر امروز ۱۶ خرداد جمعی از بازنشستگان تأمین اجتماعی در برخی استان‌های کشور تجمع کردند. در تبریز اعتراض حدود هزار تن از بازنشستگان از مقابل اداره کل تأمین اجتماعی آغاز شد و از خیابان آبرسان به مقابل استانداری ختم شد. پلیس بازنشستگان را در مسیر این اعتراض مسالمت آمیز تا میدان شهدای تبریز همراهی کرد.

در زنجان نیز بازنشستگان تأمین اجتماعی در تجمع حدود ۱۰۰ نفری به اعتراض پرداختند. در شیراز، کرمانشاه و بجنورد نیز تجمعات مشابه در مقابل ادارات کل تأمین اجتماعی مخابره شده است.

«بازنشته بیدار است، بر حق خود آگاه است»، «نیروی انتظامی، حمایت، حمایت» «هزینه‌ها دلاریه، حقوق ما ریالیه»، «تورم ۱۰۰ درصد، افزایش ۱۰ درصد» از جمله شعار‌های مردم در تجمعات امروز بود.

در شهر‌های اصفهان و ساری نیز تجمع تعدادی از بازنشستگان گزارش شده است.

دیروز با اعلام وزیر کار، رفاه و تأمین اجتماعی حداقل حقوق بازنشستگان ۵۷.۴ درصد افزایش یافت و ۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان اعلام شد.

این افزایش حقوق طبق مصوبه بودجه سال ۱۴۰۱ برای سایر سطوح ۱۰ درصد تعیین شده است. وزارت کار اعلام کرد برای حقوق‌های زیر ۱۰ میلیون تومان، مبلغ ۶۵۰ هزار تومان نیز به به منظور کمک به معیشت مستمری‌بگیران به حقوق سال جازی از خرداد ماه اضافه خواهد کرد.

تجمع بازنشستگان تأمین اجتماعی در چند شهر

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۶
0
55
تیتر را مناسبتر بود به جای چند شهر مینوشتید چندین شهر.
اهمیت این تجمعات را با محدود نشان دادن آنها دست کم نگیرید...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۶
2
48
من هم اعتراض دارم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین