کد خبر: ۷۷۵۳۹
تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۳۸۷ - ۱۸:۵۲
در دو مصاحبه جداگانه مطرح شد:
مرعشی: حمایت اصلاح طلبان از عبدالله‌نوری جدی نیست
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب- سرویس سیاسی: دو عضو برجسته شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، امروز با اشاره به محدود بودن زمان تصمیم‌گیری برای اعلام نامزدی آقای خاتمی جهت حضور در انتخابات، تأکید کردند آقای خاتمی و جریان‌های اصلا‌ح‌طلب، منتظر تصمیم‌گیری شورای هماهنگی جبهه اصلاحات هستند. 

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب، محمد‌هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تاریخی به عنوان مهلت به سید محمد خاتمی برای اعلام آمادگی برای انتخابات در نظر گرفته شده است، گفت: «در این مورد بحث زمانی در میان گروه‌های اصلاح طلب نشده است ولی به هر حال زمان تصمیم گیری محدود است». 

وی درمورد شاخص‌های اجماع اصلاح طلبان برای انتخابات آینده گفت: «موضوع مشکلات فعلی کشور ازجمله مباحث اقتصادی نظیر مشکلات مسکن، تورم و بیکاری ، معضلات اجتماعی همچون مواد مخدر، افزایش نرخ طلاق و ناامنی‌های اجتماعی و روابط خارجی متشنج، از جمله مسائلی است که باید از شاخص‌های مورد توجه در اجماع اصلاح طلبان باشد». 

وی ادامه داد: «باید درمیان اصلاح طلبان بحث توانائی‌های یک کاندیدا برای حل مشکلات کشور و ضریب نفوذ سیاسی و اجتماعی آن فرد از نظر رای آوری به بحث و بررسی گذاشته شود و اگر بنا بر شکل گیری اجماعی باشد باید این اتفاق نظرحول این محورها صورت گیرد». 

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در مورد این تحلیل برخی چهره‌های سیاسی مبنی بر اینکه بحث‌های زود هنگام انتخاباتی تاکتیک اصلاح طلبان است، تصریح کرد: «به نظر نمی رسد بحث در مورد انتخابات تاکتیکی باشد چرا که با مشکلاتی که در کشور مواجهیم. بحث انتخابات استراتژی است نه تاکتیک». 

از سوی دیگر، حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی نیز با اشاره به اینکه اگر آقای خاتمی اعلام آمادگی کرده و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شود، حزب متبوعش از وی حمایت می‌کند، افزود: «هم آقای خاتمی و هم گروها و جریان‌های اصلا‌ح‌طلب، منتظر تصمیم‌گیری شورای هماهنگی جبهه اصلاحات هستند تا با ائتلاف وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری دهم شوند». 

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در خصوص حزب اعتماد ملی نیز گفت: «حزب اعتماد ملی یکی از بخش‌های مهم جبهه اصلاحات است و تاکنون از سوی احزاب اصلاح‌طلب و از جمله کارگزاران برای هماهنگی بیشتر و تصمیم مشترک با این حزب مذاکراتی صورت گرفته است که این مذاکرات ادامه خواهد یافت».
 
مرعشی در خصوص اعلام حمایت برخی از چهره‌های سیاسی اصلاح‌طلب از عبدالله نوری برای کاندیداتوری در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، حمایت اصلاح طلبان از عبدالله‌نوری را جدی ندانست.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین