کد خبر: ۷۷۵۴۸۰
تعداد نظرات: ۲۳ نظر
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۵
به دلیل برخورد با یک دستگاه بیل مکانیکی

خروج قطار مسافربری مشهد - یزد از ریل| ۲۱ فوتی تاکنون

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از خروج قطار مسافربری مشهد- یزد از ریل و اعزام امدادگران هلال احمر به محل خبرداد. رئیس سازمان اورژانس استان یزد آخرین آمار فوتی های حادثه قطار مشهد-یزد را ۲۱ نفر اعلام کرد.
خروج قطار مسافربری مشهد - یزد از ریل| ۲۱ فوتی تاکنون
آفتاب‌‌نیوز :

مهدی ولیپور در این‌باره گفت: در ساعت ۵:۳۰ صبح امروز قطار مسافربری مشهد- یزد در حال حرکت در مسیر خود بود که در محدوده ایستگاه مزینو از ریل خارج شد.

وی با بیان اینکه این منطقه در شهرستان طبس استان خراسان جنوبی واقع شده، گفت: دوتیم از امدادگران هلال احمر به محل حادثه که در محدوده کیلومتر ۵۰محورطبس قرار دارد اعزام شده‌اند.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه برابر گزارش اولیه پنج واگن‌ از ریل خارج شده است، گفت: علاوه بر امدادگران اعزام شده، هماهنگ شد تا سه فروند بالگرد از بیرجند، مشهد و یزد به محل اعزام شوند.

همچنین مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور نیز در این باره به ایسنا گفت: سه بالگرد اورژانس به همراه 10 آمبولانس به محل حادثه اعزام شده است.

فرماندار طبس: ۱۰ نفر در حادثه خروج قطار جان باختند

 فرماندار ویژه طبس گفت: تاکنون فوت ۱۰ نفر در حادثه خروج قطار مسافربری از ریل در محور طبس - یزد توسط نیروهای امدادی حاضر در صحنه گزارش شده است.

علی‌اکبر رحیمی در گفت و گو با ایرنا افزود: بامداد امروز چهار واگن این قطار از ریل خارج شد و تمامی یگان‌های امدادی هلال احمر، اورژانس و راه آهن اکنون در محل حضور دارند.  آماری که اورژانس به ما داده است ۱۲ مصدوم نیاز به اعزام داشتند ولی امکان افزایش این آمار با توجه به شدت حادثه وجود دارد. نیروهای امدادی هنوز در حال بررسی واگن‌ها و شناسایی مجروحان یا فوتی‌های احتمالی هستند.

وی با اشاره به اعزام ۱۲ آمبولانس به محل حادثه اضافه کرد: بالگرد نیز از یزد و قطار از طبس در حال اعزام است تا مجروحان به طبس منتقل کنند و سپس به یزد انتقال داده شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی هم گفت: ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد امروز قطار مسافربری در کیلومتر ۵۰ محور طبس - یزد (ایستگاه مزینو) از ریل خارج شد.

محمدرضا رضایی با اشاره به اینکه تاکنون ۶ تیم امدادی از هلال احمر به محل حادثه اعزام شده است افزود: یک تیم از پایگاه مسجد شکر، ۲ تیم از پایگاه دیهوک، دو تیم پشتیبان از شعبه طبس و یک تیم از بشرویه در عملیات نجات آسیب دیدگان مشارکت داشته‌اند. علت این حادثه هنوز مشخص نیست و تحقیقات درباره این حادثه ادامه دارد.

مرکز شهرستان طبس در ۲۷۰ کیلومتری غرب بیرجند است.

اسامی مصدومان

خروج قطار مسافربری مشهد - یزد از ریل| ۱۷ فوتی تاکنون

تکمیلی/ ۱۳ فوتی تاکنون در حادثه قطار مشهد - یزد

ساعاتی قبل، قطار مسافری مشهد - یزد به دلیل برخورد با یک دستگاه بیل مکانیکی از خط خارج شد که بنا بر آخرین اطلاعات تاکنون ۱۳ فوتی داشته و حال مصدومان نیز وخیم گزارش شده است.

براساس آخرین اطلاعات دریافتی، ۷ واگن از قطار مسافری مشهد- یزد در بلاک عباس آباد- ریزو در محدوده اداره کل راه آهن شرق از خط خارج شد.

علاوه بر گروههای امدادی از خراسان جنوبی، بنا بر اعلام اورژانس یزد تاکنون هفت دستگاه آمبولانس اورژانس، اتوبوس آمبولانس و بالگرد اورژانس به محل حادثه اعزام شده است.

همچنین ۱۰ تیم عملیاتی هلال احمر و بالگرد هلال احمر استان یزد نیز برای امدادرسانی به منطقه اعزام شده است.

جزئیات سانحه/برخورد قطار با بیل مکانیکی

معاون مسافری شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران درباره جزئیات و علت بروز سانحه خروج قطار مسافربری مشهد – یزد اعلام کرد: بر اساس اطلاعات اولیه به دست آمده برخورد قطار با بیل مکانیکی در مسیر باعث بروز این سانحه شده است.

میرحسن موسوی – معاون مسافری شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران – در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: شب گذشته ساعت ۱۹:۲۰ قطار مسافری مشهد – یزد حرکت خود را با ۳۴۸ مسافر آغاز می‌کند و صبح امروز در ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه این قطار با شماره ۶۸۱ در بلاک عباس‌آباد – ریزو دچار سانحه می‌شود. بر اساس اطلاعات اولیه به دست آمده پنج واگن مسافری این قطار با بیل مکانیکی برخورد کرده و از ریل خارج می‌شوند.

در حال به روزرسانی...

اخبار حادثه را می توانید در ادامه بخوانید:

تهران در ساعت ۵:۳۰ صبح امروز قطار مسافربری طبس - یزد با ۴۳۰ خدمه و مسافر در حال حرکت در مسیر خود بود که در محدوده ایستگاه مزینو از ریل خارج و باعث کشته و مصدوم شدن تعدادی از هموطنان در این حادثه شد. بر اساس این گزارش رئیس اورژانس استان یزد دقایقی پیش آمار جان‌باختگان را ۲۱ نفر و آمار مصدومان را ۸۶ نفر اعلام کرده است، اما آمار قطعی جان‌باختگان پس از ارائه گزارش پزشکی قانونی اعلام خواهد شد.

افزایش فوتی‌های حادثه واژگونی قطار مشهد - یزد به ۲۱ نفر

رئیس سازمان اورژانس استان یزد آخرین آمار جان‌باختگان حادثه خروج قطار مشهد - یزد از ریل را ۲۱ نفر اعلام کرد.

دکتر «احمد دهقان» که در محل حادثه حضور دارد، ضمن اعلام این خبر، اضافه کرد: دو دستگاه خودروی ویژه‌ی حمل جسد توسط اداره کل مدیریت بحران استانداری یزد جهت انتقال متوفیان، به صحنه‌ی حادثه اعزام شده

به گزارش روابط عمومی اورژانس یزد، این مسئول اعلام کرد: با توجه به هماهنگی صورت گرفته با دادستانی، اقدامات تشخیص هویت متوفیان در پزشک قانونی یزد پیگیری و انجام خواهد شد.

گفتنی است؛ قطار مسافری مشهد به یزد صبح امروز به دلیل برخورد با یک دستگاه بیل مکانیکی از خط خارج شد که منجر به جانباختن و مصدومیت قریب به ۷۰ مسافر این قطار شد. مصدومان این حادثه جهت مداوا در بیمارستان طبس تحت درمان قرار دارند.

تعیین هیاتی برای رسیدگی به حادثه قطار طبس-یزد توسط رئیس کل دیوان محاسبات

رئیس کل دیوان محاسبات کشور هیات ویژه‌ای را مامور رسیدگی به حادثه قطار طبس-یزد کرد

 در پی حادثه خروج قطار مسافربری طبس- یزد که منجر به فوت و مصدومیت تعدادی از هموطنان عزیز کشورمان شد، مهرداد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات کشور ضمن تسلیت به بازماندگان این سانحه جانکاه، در راستای وظایف ذاتی و صلاحیت‌های دیوان محاسبات کشور، به مدیرکل دیوان محاسبات استان خراسان جنوبی ماموریت داد تا با حضور در محل حادثه و همکاری با سایر دستگاه‌های اجرایی ذیربط، نسبت به بررسی ابعاد موضوع اقدام و نتیجه رسیدگی را ارائه نماید.

انتقال مسافران و مصدومان از محل حادثه قطار مسافری مشهد-یزد

وزیر کشور با بیان اینکه دستگاه‌های امدادی به موقع در محل حادثه قطار مسافری مشهد-یزد حضور یافته اند، گفت: در حال حاضر تمام مسافران و مصدومان، از محل حادثه انتقال یافته اند.

احمد وحیدی که به منظور رسیدگی فوری به حادثه دیدگان این قطار، در محل حادثه حضور یافته است؛ بعدازظهر چهارشنبه در گفت وگوی تلویزیونی به تشریح روند رسیدگی به مصدومان حادثه پرداخت و افزود: به مردم عزیز ایران و استان یزد و خانواده‌های جان باختگان این حادثه تلخ تسلیت عرض می‌کنم.

وزیر کشور با بیان اینکه به همراه وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل راه آهن، رئیس سازمان بحران، استانداران یزد و خراسان جنوبی و رئیس جمعیت هلال احمر و عوامل نظامی و انتظامی در منطقه حضور دارند، اظهار کرد: ازهمان ابتدای وقوع حادثه، دستگاه‌های مربوطه در محل حادثه حاضر شدند و امداد رسانی‌ها با امکانات لازم همچون خودرو‌های امدادی و بالگرد‌ها شروع شده است.

وی با اشاره به تعداد جان باختگان این حادثه اعلام کرد: آمار قطعی بعد از گزارش رسمی پزشکی قانونی ارائه می‌شود.

وی اظهار کرد: بررسی‌های پزشکی قانونی برای اعلام تعداد دقیق فوتی‌های حادثه خروج قطار از ریل در طبس ادامه دارد.

وزیر کشور با بیان اینکه آمار کل مسافران قطار مشهد به یزد ۳۸۲ نفر گزارش شده است، گفت: اعضای کمیسیون سوانح در محل حادثه حضور دارند و با حضور وزیر راه و شهرسازی، بررسی‌های لازم انجام و نتایج قطعی اعلام خواهد شد.

دکتر وحیدی با اشاره به انتقال همه مصدومان به شهرستان طبس افزود: اکثر مصدومان در بیمارستان طبس تحت درمان هستند و دیگر مسافران هم از طبس با اتوبوس به مقصد یزد منتقل شدند؛ ضمن اینکه نیروی انتظامی هم برای تامین امنیت از ابتدا حضور فعالی داشته است.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، وی خاطرنشان کرد: بعد از بررسی‌های دقیق‌تر مقصران یا متخلفان احتمالی این حادثه توسط مسئولان وزارت راه و شهرسازی معرفی خواهند شد.

دلیل قطعی حادثه قطار مشهد - یزد هنوز مشخص نشده است

رییس سازمان مدیریت بحران کشور از بررسی علت حادثه قطار مشهد - یزد در کمیسیون سوانح ریلی خبر داد و تاکید کرد که تا زمان تشکیل جلسه و بررسی ابعاد آن نمی‌توان درباره علت وقوع اظهارنظر قطعی کرد.

محمدحسن نامی با اشاره به وقوع حادثه خروج قطار مشهد - یزد از ریل اظهارکرد: حوالی ساعت ۵:۳۰ صبح امروز قطار مسافربری مشهد - یزد در حال حرکت بود که در ۸۰ کیلومتری طبس و در محدوده ایستگاه مزینو از ریل خارج شد.

وی گفت: ۳۸۲ تن به وسیله این قطار مسافری در حال انتقال به یزد بودند، که البته در مبدا این قطار ۳۴۲ بلیط فروخته و به نظر می‌رسد سایر افراد بین راه سوار شده بودند. متاسفانه پس این حادثه ۸ واگن قطار از مجموع ۱۱ واگن این قطار از ریل خارج شد که سه واگن آن به طور کامل واژگون شدند. پس از این حادثه امدادگران جمعیت هلال احمر، اورژانس و ... در محل حاضر شده و در مجموع هشت بالگرد از استان‌های اطراف نظیر سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، یزد و ... در محل وقوع حادثه حضور داشتند.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه در حال حاضر تمامی مصدومان و فوتی‌ها این حادثه از محل منتقل شده‌اند اظهار کرد: علت این حادثه تا ساعاتی دیگر اعلام می‌شود، در واقع علت قطعی حادثه پس از بررسی کمیسیون پنج نفره سوانح ریلی اعلام خواهد شد و تا زمانی که جلسه کمیسیون سوانح ریلی برگزار شود هر آن‌چه که به عنوان دلیل وقوع حادثه اعلام می‌شود گمانه زنی است و باید پس از بررسی علت قطعی اعلام شود.

وی همچنین درباره مفقودی‌های این حادثه خاطرنشان کرد: خوشبختانه هیچ مفقودی در این حادثه نداشتیم.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور درباره احتمال عامدانه یا خرابکارانه بودن این حادثه نیز گفت: چنین احتمالاتی به هیچ عنوان مطرح نیست و صحت ندارد.

محمد حسن نامی در پاسخ به این این پرسش که بیل مکانیکی چگونه واژگون شده است پاسخ داد: باید در این باره اعضای کمیسیون پنج نفره تشخیص سوانح ریلی پاسخ تخصصی خود را اعلام کنند.

نامی اضافه کرد: در حال حاضر اقدامات برای بازکردن مسیر ریلی در حال انجام است و تمامی مصدومان و مسافران قطار از محل منتقل شده‌اند. همچنین وزرای راه و شهرسازی و کشور نیز به همراه جمعی از معاونین خود در محل حادثه حضور داشتند.

وزیر کشور در محل حادثه قطار مسافری مشهد-یزد حضور یافت

وزیر کشور برای رسیدگی به حادثه قطار مسافری مشهد-یزد و تسریع در امداد به مصدومان، در محل حادثه حضور یافت.

احمد وحیدی روز چهارشنبه پس از اطلاع یافتن از حادثه واژگونی قطار مسافری مشهد-یزد در محدوده طبس و تماس با استاندار خراسان جنوبی و مسئولان نهاد‌های امدادی، عازم این منطقه شد.

وی به همراه استاندار یزد ظهر امروز با استقبال استاندار خراسان جنوبی وارد طبس شدند و سپس در محل حادثه حضور یافتند. علت حادثه همچنان در دست بررسی است و رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی هم در این محل حضور یافته است تا با همکاری وزارت کشور و نهاد‌های مسئول، هرچه سریع‌تر بازگشایی این محور ریلی دنبال شود.

استاندار خراسان جنوبی و مسوولان استانی نیز از صبح چهارشنبه به منظور بررسی حادثه و رسیدگی به مصدومان در شهرستان طبس حاضر شدند.

استاندار خراسان جنوبی در محل حادثه گفت: با وجود مسافت ۹۵ کیلومتری محل وقوع حادثه تا مرکز شهرستان، اعضای ستاد بحران استان در همان ساعات اولیه بروز سانحه در محل حضور پیدا کردند و تمامی مصدومان به بیمارستان منتقل شدند.

جواد قناعت افزود: از مجموع ۱۱ واگن این قطار مسافربری هشت واگن از ریل خارج شد که سه سالن واژگون شده و عملیات برای برگرداندن واگن‌ها به حالت اولیه در حال انجام است.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود تا عصر امروز ریل آزاد شود و مسیر برای عبور قطار مشهد - بندرعباس آماده شود.

استاندار خراسان جنوبی گفت: مسافرانی که در این حادثه آسیب ندیده یا مصدوم سرپایی بوده‌اند با قطار ویژه به طبس انتقال یافتند تا از طبس با اتوبوس‌های پیش‌بینی شده به مقصد خود که یزد است، عازم شوند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، راه آهن جمهوری اسلامی صبح امروز از برخورد قطار مسافربری طبس - یزد با یک دستگاه بیل مکانیکی خبر داد که موجب خروج قطار از ریل شد. بلافاصله پس از اعلام حادثه نیرو‌های امدادی از استان‌های خراسان جنوبی، خراسان رضوی، اصفهان و یزد برای کمک به مصدومان حادثه به شهرستان طبس اعزام شدند و قطار مسافری مشهد به یزد، ۳۴۸ مسافر داشت.

فوت قطعی ۱۷ نفر از مسافران قطار مشهد- یزد / شناسایی اجساد ادامه دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از فوت قطعی ۱۷ نفر از مسافران قطار مشهد- یزد که در ایستگاه عباس آباد از ریل خارج شده بود، خبر داد.

محمد موسوی میرزایی اظهار کرد: از اولین لحظات وقوع این حادثه و با توجه به فوریتی که در این خصوص وجود داشت و با پیگیری‌های استاندار، تیم‌های امدادی در قالب چهار دستگاه بالگرد، دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۱۸ دستگاه آمبولانس در محل حادثه حضور پیدا کردند.

وی افزود: تا این لحظه فوت ۱۷ نفر از مسافران قطعی شده، اما قطعاتی از اجساد هنوز در محل حادثه وجود دارد که متعلق به اجساد دیگر و یا همین ۱۷ مسافر فوت شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: همه مصدومان به بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس منتقل شده اند و اقدامات درمانی تخصصی درباره آن‌ها انجام شده و هیچ کمبودی در خصوص تجهیزات درمانی هم وجود ندارد.

موسوی تصریح کرد: بیماران بد حال به طبس منتقل شده اند و کار‌های تخصصی در باره آن‌ها در حال انجام است و بقیه مسافران در وضعیت مناسبی قرار دارند و از خانواده‌های آن‌ها درخواست می‌کنیم که دغدغه‌ای در این مورد نداشته باشند.

مسافران سانحه‌‎دیده قطار به یزد منتقل می‌شوند

مدیر کل راه آهن یزد با اشاره به در حال بررسی بودن علت سانحه قطار مسافربری مشهد به یزد توسط کارشناسان، از تدارک قطاری برای انتقال مسافران از محل حادثه به طبس و از آنجا به شهر یزد از طریق اتوبوس خبر داد.

«رحمت رحمت‌نژاد» ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های جانباختگان حادثه قطار مسافر مشهد - یزد، در مورد این حادثه گفت: متأسفانه ساعت ۵:۲۵ صبح امروز قطار مسافری مشهد مقدس به یزد در بلاک عباس‌آباد - ریزو در اداره کل راه‌آهن شرق دچار حادثه می‌شود که در در همان ساعات اولیه صبح همکاران راه‌آهن کشور و راه‌آهن یزد طی جلسات ویژه‌ای، ستاد بحران را تشکیل داده و مشغول به امدادرسانی در محل شدند.

وی افزود: علت اولیه حادثه برخورد قطار با بیل مکانیکی که فاصله ایمن با خط راه اهن را رعایت نکرده بود، اعلام شده، ولی با اعزام تیم کمیسیون عالی سوانح راه‌آهن به محل حادثه، بررسی دقیق‌تر این موضوع از تمامی ابعاد در حال انجام است.

رحمت‌نژاد علت حضور بیل مکانیکی را در محل ظاهراً به منظور فعالیت در کارگاه بهسازی خط عنوان کرد و گفت: اعضای کمیسیون عالی سوانح که متشکل از خبرگان صنعت ریلی است باید ضمن بررسی تمامی ابعاد این مسئله، علت دقیق حادثه را اعلام کنند.

به گزارش روابط عمومی راه اهن یزد، این مسئول در پایان از تدارک قطاری برای انتقال مسافران از محل حادثه به طبس و از آنجا به شهر یزد از طریق اتوبوس خبر داد.

پایان عملیات امدادرسانی در محل حادثه قطار مشهد – یزد

استاندار خراسان جنوبی از پایان عملیات امداد رسانی در محل حادثه قطار مشهد – یزد خبر داد.

جواد قناعت، امروز چهارشنبه ۱۸ خرداد با حضور در محل حادثه خروج قطار مشهد ـ یزد از ریل، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بلافاصله پس از وقوع حادثه دستگاه‌های عضو مدیریت بحران در صحنه حاضر شدند و به جهت بعد مسافت مرکز استان با شهرستان طبس، فرماندار طبس از ساعات اولیه در منطقه حاضر شده و مدیریت میدان را به دست گرفت.

وی با اشاره به انتقال اجساد و مصدومان به سردخانه و یا بیمارستان، افزود: مسافران که در این حادثه آسیبی ندیده یا مصدوم سرپایی بوده اند با قطار ویژه به طبس انتقال یافتند تا از طبس با اتوبوس‌های پیش بینی شده به مقصد خود که یزد، عازم شوند.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: از ۱۱ سالن این قطار مسافربری ۸ سالن از ریل خارج شد که سه سالن از آن‌ها واژگون شده و عملیات برای برگرداندن واگن‌ها به حالت اولیه در حال انجام است. پیش بینی می‌شود تا عصر امروز ریل آزاد شود و مسیر برای عبور قطار مشهد-بندرعباس آماده شود.

آماده‌باش پزشکی قانونی درپی حادثه قطار مشهد - یزد

جانشین رییس سازمان پزشکی قانونی در مدیریت بحران اعلام کرد که درپی حادثه خروج قطار مسافربری از ریل در محور مشهد – یزد تیم‌های بحران ادارات کل پزشکی قانونی استان یزد و خراسان جنوبی به حالت آماده‌باش درآمدند.

رضا حاج منوچهری با اعلام این خبر و با تسلیت به خانواده‌های داغدیده گفت: به محض وقوع حادثه و اطلاع به پزشکی قانونی، مدیرکل استان خراسان جنوبی به محل وقوع حادثه در ۵۰ کیلومتری طبس، عزیمت کرده و پزشکی قانونی استان به حالت آماده‌باش درآمد.

وی ادامه داد: از آنجا که حادثه در نزدیکی شهرستان طبس اتفاق افتاد، تیم بحران در پزشکی قانونی این شهرستان نیز تشکیل شد و علاوه بر آن تیم بحران بیرجند نیز درحال اعزام به محل وقوع حادثه است.

حاج منوچهری با بیان اینکه مسافران این قطار درحال عزیمت به شهر یزد و احتمالا از هموطنان عزیز یزدی ما بوده‌اند، تصریح کرد: با توجه به این موضوع به پزشکی قانونی استان یزد نیز آماده‌باش داده شد و مدیرکل استان در ستاد بحران استانداری مستقر شده است.

جانشین رییس سازمان پزشکی قانونی در مدیریت بحران افزود: علاوه بر استان‌های خراسان جنوبی و یزد، به دو استان همجوار هم دستورات لازم برای کمک به این دو استان صادر شده است تا در صورت لزوم برای تعیین هویت سریع‌تر قربانیان وارد عمل شوند. مقرر شده با هماهنگی مرجع قضایی، پیکر‌های قربانیان این حادثه به سالن تشریح پزشکی قانونی یزد منتقل شود که به این منظور بخش تشریح و سردخانه یزد آماده سازی شده و پزشکان آن مرکز نیز آماده معاینه و تعیین هویت قربانیان هستند.

حاج منوچهری با تأکید بر اینکه تا این لحظه هنوز هیچ جسدی تحویل پزشکی قانونی نشده است، به خانواده‌های جانباختگان اطمینان داد که پزشکی قانونی به صورت شبانه روزی و با به کارگیری کلیه امکانات نسبت به تعیین هویت پیکر‌های ارجاعی اقدام و تلاش می‌کند پیکر‌های این عزیزان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به خانواده‌ها تحویل دهد.

بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی، به گفته وی برای تعیین هویت قربانیان در صورت نیاز و چنانچه از روی علائم ظاهری قابل شناسایی نباشند، آزمایش ژنتیک انجام می‌شود که در این صورت نسبت به فراخوان بستگان نزدیک این عزیزان اقدام خواهد شد. پزشکی قانونی با هماهنگی مرجع قضایی پس از دریافت اجساد این حادثه به سرعت در خصوص تحویل پیکر‌ها اقدام خواهد کرد.

تجهیزات کامل اورژانس خراسان جنوبی برای کمک رسانی به مصدومین حادثه قطار مشهد - یزد

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیرحوادث دانشگاه با اشاره به خروج قطار مسافربری مشهد- یزد از ریل گفت: از هفت واگن این قطار، سه واگن از ریل خارج و واژگون شده است که متاسفانه تا اینجا ۱۰ فوتی قطعی داریم و ممکن است بر این آمار افزوده شود.

سید محمدرضا حسینی، امروز چهارشنبه ۱۸ خرداد با اعلام اینکه ۱۲ مصدوم بد حال و در مجموع ۳۰ مجروح باید به بیمارستان منتقل شوند اظهار کرد: ۱۰ آمبولانس به محل حادثه اعزام شده است، که در حال حاضر ۴ آمبولانس در حال انتقال مجروحین به بیمارستان طبس هستند.

وی با اظهار اینکه در صحنه نیاز به آمبولانس بیشتر نداشتیم، بنابراین اعزام دو اتوبوس آمبولانس که در حال حرکت به سمت صحنه بودند را لغو کردیم خاطرنشان کرد:سه بالگرد نیز از بیرجند، یزد و گناباد به سمت صحنه اعزام شدند که بالگرد یزد در صحنه حضور دارد و بالگرد گناباد و بیرجند در فرودگاه طبس برای انتقال بین بیمارستانی مجروحین آماده باش هستند

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیرحوادث دانشگاه از انجام هماهنگی‌های لازم با نیروی انتظامی، بانک خون، پزشکی قانونی و بهشت متقین خبر داد و گفت: شناسایی مجروحین و استخراج لیست اسامی در حال انجام است که برای اطلاع رسانی اعلام خواهد شد.

حسینی همچنین از آماده باش کامل بیمارستان‌های طبس، فردوس و بیرجند خبر داد و افزود: تیم تخصصی جراح و ارتوپد نیز به طبس اعزام شده است؛ سایر مسافرین در حال تخلیه محل با قطار دیگری هستند.

اعلام آمادگی پزشکان و پرستاران یزدی برای اعزام به طبس

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد از آماده باش مراکز درمانی استان یزد برای امداد رسانی به حادثه دیدگان قطار مشهد - یزد خبر داد و گفت: بیش از ۵۰ نفر از پزشکان استان جهت اعزام به شهرستان طبس آمادگی خود را اعلام کردند.

«حبیب نیکوکار» اظهار کرد: به دنبال وقوع حادثه خروج قطار مسافربری مشهد به یزد و مصدوم شدن تعدادی از همشهریان، مراکز درمانی شهرستان‌های اردکان، میبد، بهاباد، بافق و مراکز درمانی شهرستان یزد برای امداد رسانی به مصدومان حادثه به صورت آماده باش هستند.

وی ادامه داد: فراهم اوردن زمینه لازم جهت اعزام بیماران با هلی پد و اورژانس هوایی، بستری و مهیا نمودن اتاق عمل از جمله اقداماتی است که در مراکز درمانی یزد در نظر گرفته شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد افزود: همچنین ارتوپد، جراح عروق، کارشناس اتاق عمل و ۵۰ نفر از پرستاران استان جهت اعزام به شهرستان طبس آمادگی خود را اعلام کرده و در صورت نیاز به شهرستان طبس اعزام خواهند شد.

نیکوکار تصریح کرد: تاکنون در این حادثه ۴۱ نفر مصدوم شده اند که به بیمارستان سید مصطفی خمینی طبس منتقل شده و پس از انجام تریاژ ثانویه و اقدامات اولیه، تعدادی از مصدومان با اتوبوس امبولانس و دو بالگرد اعزامی از یزد به بیمارستان‌های یزد منتقل خواهند شد.

گفتنی است؛ استاندار، رئیس دانشکاه علوم پزشکی و فرمانده نیروی انتظامی یزد به منظور ارزیابی حادثه به طبس اعزام شدند.

قطار مسافربری طبس - یزد ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه امروز چهارشنبه در کیلومتر ۵۰ محور طبس - یزد (ایستگاه مزینو) به علت برخورد با یک دستگاه بیل مکانیکی از ریل خارج شد.

تشکیل شورای قضایی در پی حادثه خروج قطار مشهد - یزد / با خاطیان برخورد قانونی می‌شود

دادستان مرکز خراسان جنوبی گفت: شورای قضایی در پی حادثه خروج قطار مسافربری مشهد – یزد هم اکنون تشکیل شده و به محض نهایی شدن مقصران با خاطیان برخورد قانونی و خسارت مردم اخذ خواهد شد.

حجت الاسلام علی نسایی زهان اظهار کرد: پس از خروج قطار مسافربری طبس – یزد، دادستان طبس به محل وقوع حادثه اعزام و برای بررسی علت حادثه پرونده قضایی تشکیل شد.

وی افزود: پس از بررسی‌های تکمیلی جزییات این حادثه مورد بررسی قرار خواهد گرفت و با مقصران احتمالی وقوع این حادثه، برخورد قضایی خواهد شد.

دادستان مرکز خراسان جنوبی بیان کرد: شورای قضایی هم اکنون تشکیل شده و به محض نهایی شدن مقصران با خاطیان برخورد قانونی و خسارت مردم اخذ خواهد شد.

آماده‌باش کامل شهرداری یزد در ارتباط با حادثه قطار

شهردار یزد با اشاره به وقوع حادثه قطار مشهد یزد گفت: با توجه به ارتباط بخش‌های مختلف شهرداری با این حادثه، تمامی بخش‌های امدادی و اجرایی مرتبط در شهرداری به حالت آماده باش کامل درآمدند.

«ابوالقاسم محی‌الدینی» در حاشیه نشست علنی شورای اسلامی شهر یزد میراث جهانی یزد در گفتگو با خبرنگاران با تسلیت درگذشت تعدادی از شهروندان یزدی و هموطنانمان در حادثه خروج قطار مشهد یزد از ریل، اظهار کرد: این حادثه موجب تاسف فراوان شد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه مجروحان و فوتی‌های این حادثه ناگوار به یزد منتقل می‌شوند، بخش‌های مختلف شهرداری به صورت مستقیم و غیرمستقیم با این حادثه مرتبط هستند.

شهردار یزد افزود: به همین دلیل تمامی بخش‌های اجرایی و عملیاتی شهرداری یزد که به صورت مستقیم و غیرمستقیم با این حادثه در ارتباط هستند از همین الان در حالت آماده باش کامل قرار گرفتند.

محی‌الدینی خاطرنشان کرد: معاونت خدمات و تمامی بخش‌های زیرمجموعه مرتبط این معاونت از جمله سازمان آرامستان‌ها و مدیریت بحران و همچنین روابط عمومی از جمله بخش‌های شهرداری هستند که در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفته‌اند.

افزایش جانباختگان حادثه قطار مشهد - یزد به ۱۷ نفر

اورژانس استان یزد آخرین آمار جانباختگان حادثه خروج از خط قطار مسافری مشهد - یزد در محدوده طبس را ۱۷ نفر اعلام کرد.

اورژانس یزد که دقایقی پیش اسامی ۲۵ نفر از مصدومان انتقال داده شده به بیمارستان طبس را اعلام کرده بود، ضمن اعلام آخرین آمار جانبختگان این حادثه، از امکان افزایش این آمار‌ها در ساعات آتی خبر داد.

براساس اعلام راه اهن جمهوری اسلامی، اعضای کمیسیون عالی سوانح راه آهن با حضور در محل سانحه خروج قطار مسافری، در حال بررسی علت دقیق سانحه هستند.

اطلاعات اولیه در مورد این حادثه حکایت از برخورد این قطار با یک دستگاه بیل مکانیکی، در بلاک عباس آباد- ریزو در نزدیکی شهر طبس داشت.

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پی حادثه قطار طبس-یزد

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پی حادثه خروج قطار مسافربری طبس – یزد و فوت و مصدومیت تعدادی از هموطنان، طی دستوری به بازرس کل استان خراسان جنوبی، ماموریت داد تمام ابعاد این موضوع بررسی شود.

به گزارش قوه قضاییه، به دنبال وقوع این حادثه و فوت و مصدومیت تعدادی از هموطنان، خداییان رئیس سازمان بازرسی کل کشور ضمن تسلیت به خانواده جانباختگان و آرزوی سلامتی برای مصدومین، طی دستوری به بازرس کل استان خراسان جنوبی ماموریت داد با حضور در صحنه، ابعاد مختلف حادثه را بررسی و نسبت به معرفی متخلفان احتمالی به مراجع قضایی و اداری اقدامات لازم را انجام دهد.

مسافران در حال انتقال با قطار فوق العاده به ایستگاه راه آهن طبس هستند

شرکت راه آهن در خصوص سانحه ریلی امروز اطلاعیه‌هایی صادر کرد که بر اساس آن، مسافران در حال انتقال با قطار فوق العاده به ایستگاه راه آهن طبس هستند.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ساعاتی قبل، ۵ واگن از قطار مسافری مشهد-یزد به دلیل برخورد با یک دستگاه بیل مکانیکی از خط خارج شد.

این اطلاعیه می‌افزاید: این حادثه در بلاک عباس آباد- ریزو در محدوده اداره کل راه آهن شرق رخ داده است.

بر اساس اعلام راه آهن، اعضای کمیسیون عالی سوانح راه آهن با حضور در محل سانحه خروج قطار مسافری، در حال بررسی علت دقیق سانحه هستند. خبر‌هایی درباره تعداد مصدومین یا فوتی منتشر شده است که روابط عمومی راه آهن، پس از بررسی‌های لازم و دریافت اطلاعات دقیق، آمار صحیح را در خبر‌های بعدی اعلام خواهد کرد.

روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه دیگری اعلام کرد: قطار مسافری فوق العاده با حضور در محل سانحه و سوار کردن مسافران، در حال مراجعت به ایستگاه راه آهن طبس است و پس از آن مسافران با اتوبوس به یزد منتقل خواهند شد.

اسامی مصدومان اعزامی حادثه قطار به بیمارستان طبس

اورژانس یزد اسامی مصدومان منتقل شده تاکنون به بیمارستان سید مصطفی خمینی طبس را اعلام کرد.

بنا بر اعلام اورژانس یزد تاکنون ۲۵ مصدوم حادثه خروج از خط قطار مشهد - یزد به بیمارستان طبس منتقل شده‌اند که اسامی آن‌ها به شرح زیر می‌باشد.

سید علی حسینی، محسن محمد نوری، لیلا جمالی، رباب عبدالقصوری، محسن کلانتری، نیلوفر میرجلیلی، مصطفی میرجلیلی، نگین میرجلیلی، مجتبی بیوکی، معصومه راهور، دانیال زارع، حمید زارع، رباب ناصری، زهرا رحیمی، محمدمهدی بهابادی، علیرضا بهابادی، نوید محتشم نیا، مهرسانا کریمی، سحر یزدانی، سیدعلی حسن‌زاده، ایوب فتاحی، حمیده جعفری، فاطمه سادات سعیدنامه، نرجس قاسم قاضی و مهدی جمالی.

روابط عمومی اورژانس استان یزد با بیان این که مصدومان دیگر نیز در راه انتقال به این مرکز درمانی هستند، اعلام کرد: تمامی مصدومان حادثه قطار به بیمارستان سید مصطفی خمینی طبس منتقل شده و بعد از انجام تریاژ ثانویه و اقدامات اولیه، تعدادی از مصدومان با اتوبوس آمبولانس و دو بالگرد اعزامی از یزد، به بیمارستان‌های یزد منتقل خواهند شد.

گفتنی است، صبح امروز قطار مسافری مشهد-یزد به دلیل برخورد با یک دستگاه بیل مکانیکی، در بلاک عباس آباد- ریزو در محدوده اداره کل راه آهن شرق از خط خارج شد.

کمیسیون عمران ابعاد حادثه خروج قطار مشهد - یزد از ریل را بررسی می‌کند

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: کمیسیون ابعاد حادثه خروج قطار مشهد - یزد از ریل را با دقت بررسی خواهد کرد.

اقبال شاکری با اشاره به حادثه خروج قطار مشهد - یزد از ریل و جان باختن تعدادی از مسافران در این حادثه، بیان کرد: ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های جان باختگان این حادثه، کمیسیون عمران هفته آینده، با دعوت از مسئولان دستگاه‌های ذی ربط ابعاد این حادثه را مورد بررسی قرار خواهد داد.

به گفته معاون مسافری شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران شب گذشته ساعت ۱۹:۲۰ قطار مسافری مشهد – یزد حرکت خود را با ۳۴۸ مسافر آغاز کرده و صبح امروز در ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه این قطار با شماره ۶۸۱ در بلاک عباس‌آباد – ریزو دچار سانحه می‌شود. بر اساس اطلاعات اولیه به دست آمده پنج واگن مسافری این قطار با بیل مکانیکی برخورد کرده و از ریل خارج می‌شوند. بر اساس آمار تاکنون ایت حادثه ۵۰ مصدوم و ۱۰ کشته برجای گذشته است.

توضیحات فرماندار ویژه طبس

فرماندار ویژه شهرستان طبس گفت: طبق بررسی‌های اولیه، حادثه خروج قطار مسافری مشهد- یزد بر اثر برخورد قطار با بیل مکانیکی، رخ داده است.

علی اکبر رحیمی با اشاره به خروج قطار مسافری مشهد- یزد نزدیک ایستگاه عباس آباد طبس ساعت ۵:۳۰ صبح امروز، اظهار کرد: حدود ۴۲۰ مسافر در این قطار در حال عزیمت به یزد بودند.

وی با بیان اینکه اعضای کمیسیون عالی سوانح راه آهن نیز بلافاصله به محل اعزام شدند و ستاد بحران تشکیل شد، بیان کرد: به دنبال وقوع این حادثه، تعداد چهار واگن از ریل خارج شده است.

فرماندار ویژه شهرستان طبس با بیان اینکه تاکنون ۳۰ نفر مصدوم و ۵ نفر مصدوم بدحال از این حادثه گزارش شده است، تصریح کرد: تاکنون تعداد فوتی‌ها حدود ۱۷ نفر گزارش شده، اما به علت اینکه نیرو‌های امداد و نجات در حال بررسی قسمت‌های دیگر واگن هستند، ممکن است این تعداد افزایش یابد.

رحیمی با اشاره به کار بی وقفه برلی بررسی حال مصدومان و بیرون کشیدن فوتی‌ها، افزود: مسافران سالم به طبس اعزام میشوند تا انتقال آنان به یزد صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه تمامی امکانات شهرستان‌های بیرجند، طبس، فردوس و استان‌های همجوار برای خدمات رسانی به مصدومان و مسافران به کار گرفته شده است، تصریح کرد: سه هلی کوپتر و ۱۲ دستگاه اورژانس در اولین دقایق وقوع حادثه به محل اعزام شده است.

خروج قطار مسافربری طبس - یزد از ریل تاکنون منجر به مصدومیت ۵۰ تن و مرگ ۱۰ تن دیگر شده است. گفته می‌شود که ۱۶ تن از مصدومان نیز دارای آسیب‌دیدگی شدیدی هستند.

مهدی ولیپور در این‌باره گفت: در ساعت ۵:۳۰ صبح امروز قطار مسافربری طبس - یزد در حال حرکت در مسیر خود بود که در محدوده ایستگاه مزینو از ریل خارج شد.

وی با بیان اینکه این منطقه در شهرستان طبس استان خراسان جنوبی واقع شده، گفت: دوتیم از امدادگران هلال احمر به محل حادثه که در محدوده کیلومتر ۵۰محورطبس قرار دارد اعزام شده‌اند.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه برابر گزارش اولیه پنج واگن از ریل خارج شده است، گفت: علاوه بر امدادگران اعزام شده، هماهنگ شد تا سه فروند بالگرد از بیرجند، مشهد و یزد به محل اعزام شوند.

همچنین مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور نیز در این باره به ایسنا گفت: سه بالگرد اورژانس به همراه ۱۰ آمبولانس به محل حادثه اعزام شده است.

۱۰کشته و ۱۵ مصدوم تا کنون

۸:۳۰ - مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور اعلام کرد که این حادثه تاکنون ۱۰ کشته و ۱۵ مصدوم داشته است. او به ایسنا گفت: امدادرسانی در محل همچنان ادامه دارد و برابر گزارش‌های دریافتی تاکنون متاسفانه ۱۰ تن کشته و ۱۵ تن نیز در این حادثه مصدوم شده‌اند.

۹:۳۰ - مهدی ولیپور، رییس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر نیز در تشریح آخرین گزارش خود از حادثه رخ داده به ایسنا گفت: این قطار مجموعا ۴۳۰ مسافر و خدمه داشته که درپی حادثه رخ داده شش واگن آسیب دیده که از این تعداد نیز سه واگن واژگون شده است که بیشترین خسارات نیز مربوط به همین سه واگن واژگون شده است.

رییس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه تاکنون مرگ ۱۰ تن در این حادثه تایید شده است، گفـت: تاکنون این حادثه ۵۰ مصدوم داشته که ۱۶ مصدوم آن بدحال هستند.

وی با بیان اینکه ۱۰ تیم امدادی، ۱۰ دستگاه آمبولانس، سه خودرو نجات و دو بالگرد نیز در منطقه حضور دارد، اظهارکرد: امدادرسانی امدادگران در محل وقوع این حادثه همچنان ادامه دارد.

۹:۳۵- سخنگوی سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه ۲۰ دستگاه آمبولانس زمینی و اتوبوس آمبولانس و بالگرد اورژانس از شهر‌های طبس، یزد، گناباد و بیرجند به محل اعزام شدند به ایسنا گفت: همچنین رئیس اورژانس بیرجند و یزد نیز به محل حادثه همراه با تیم‌های عملیاتی اعزام شدند و تمامی بیمارستان‌های منطقه درحال آماده‌باش کامل قرار دارند.

۹:۳۷ - همچنین در پی خروج قطار مسافربری طبس-یزد و کشته و مصدوم‌شدن شماری از هموطنان‌مان، بهرام عین‌اللهی - وزیر بهداشت، در تماس تلفنی با دکتر جعفر میعادفر - رییس اورژانس کشور، دکتر سیدمحمد موسوی میرزایی، رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان جنوبی و دکتر عمیدالدین خطیبی، رییس دانشگاه علوم پزشکی یزد، خواستار پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی یزد و آمادگی کامل مراکز درمانی بیمارستان‌های خراسان جنوبی و بسیج امکانات برای درمان مصدومان این حادثه شد.

عین اللهی در تماس تلفنی با رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان جنوبی تاکید کرد: ارائه سریع خدمات درمانی مطلوب به مصدومان حادثه انجام گیرد. وزیر بهداشت همچنین به دکتر جعفر میعادفر - رییس اورژانس کشور ماموریت داد تا در محل حادثه حاضر شود.

روایت یکی از حادثه‌دیدگان از وقوع حادثه

۹:۴۵- یکی از مسافران این قطار نیز که از سوی عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شده بود، روایتی از لحظه وقوع این حادثه را بیان کرد و گفت: قطار در حال حرکت بود که ناگهان ترمز شدیدی گرفت. این ترمز ادامه داشت تا جایی که مسافران تعادل خود را از دست دادند و مثل توپ با اطراف برخورد می‌کردند. واگن واژگون شد و شیشه واگنی که ما در آن بودیم شکست و ما توانستیم خودمان را از این شیشه به بیرون از قطار برسانیم.

۱۰:۰۰ - مهدی ولیپور، رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از افزایش تیم‌های امدادی هلال احمر در صحنه حادثه به ۲۲ تیم خبر داد. او گفت: با توجه به شدت حادثه، ۲۲ تیم شامل ۵۲ امدادگر و نجاتگر از استان‌های خراسان جنوبی، خراسان رضوی، یزد و اصفهان به همراه ۱۰ خودروی عملیاتی به محل حادثه اعزام شده‌اند.

وی با بیان اینکه این نیرو‌های عملیاتی در تلاش برای بازگرداندن واگن‌های واژگون شده به حالت عادی هستند، گفت: بنابراین در حال حاضر می‌توان گفت که احتمال افزایش مصدومان چندان وجود ندارد.

افزایش جانباختگان به ۱۲ نفر

۱۰:۲۵ - محمدباقر محمدی، معاون عملیات سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر آخرین جزییات امدادرسانی به حاثه‌دیدگان قطار از ریل خارج شده در طبس را تشریح کرد و گفت: در این منطقه حضور جرثقیل سنگین برای جابجایی قطار الزامی است که تا این لحظه فعلا اقدامی نشده است.

وی با بیان اینکه سه فروند بالگرد امداد و نجات در محل حضور دارد، گفت: در حال انتقال مصدومان به مراکز درمانی هستیم. متاسفانه ۱۲ نفر هم فوت شدند که امیدواریم با امدادرسانی‌های انجام شده آمار افزایش پیدا نکند.

به گفته محمدی، تا زمان خروج آخرین مصدوم و مجروح امدادگران و بالگرد‌ها در محل حادثه حضور خواهند داشت

افزایش فوت شدگان به ۱۷ نفر

۱۱:۰۷- مهدی ولیپور، رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشورمان از افزایش شمار جانباختگان به ۱۷ تن خبر داد. او با بیان اینکه امدادرسانی در این حادثه همچنان ادامه دارد، گفت: گروهی از امدادگران در حال تلاش برای بازگرداندن واگن‌های واژگون شده به حالت عادی هستند.

۱۱:۱۸ - سازمان مدیریت بحران کشور نیز اعلام کرد که محمد حسن نامی، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ساعاتی پس از حادثه رخ داده برای قطار تهران مشهد به همراه وزیر کشور، راهی محل حادثه شده است.

دستور وزیر کشور به استاندار خراسان جنوبی درباره حادثه قطار یزد - مشهد

۱۱:۲۲ - وزیر کشور نیز در تماس تلفنی با استاندار خراسان جنوبی، خواستار حضور در محل حادثه قطار مسافری در طبس و ارسال سریع امکانات لازم برای رسیدگی به حادثه دیدگان شد. احمد وحیدی صبح چهارشنبه در تماس تلفنی با جواد قناعت ضمن گرفتن آخرین گزارش‌ها از حادثه واژگونی قطار مسافری در طبس، از استاندار خواست به سرعت خود را به محل حادثه برساند.

وی همچنین از زمان وقوع این حادثه در تماس با رئیس جمعیت هلال احمر، رئیس اورژانس، مدیرعامل راه آهن و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، آخرین وضعیت این هم اکنون استاندار خراسان جنوبی در محل حادثه حضور دارد و دکتر وحیدی نیز برای تسریع در روند رسیدگی به این حادثه، در حال سفر به منطقه است.

تمام امکانات یزد برای امدادرسانی بکار گرفته شده/اعزام سه بالگرد از استان

مدیر کل بحران استانداری یزد از بکارگیری تمام امکانات استان برای امدادرسانی به حادثه دیدگان قطار مشهد - یزد در طبس خبر داد.

محمدعلی ملک‌زاده اعلام کرد: به دنبال خروج قطار مسافربری مشهد به یزد از ریل در بامداد امروز، ستاد مدیریت بحران استان به ریاست استاندار تشکیل شده و به دستور استاندار تمام امکانات دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی استان برای امدادرسانی به کار گرفته شده است.

به گفته وی، سه بالگرد و هشت دستگاه خودروی امداد و نجات به همراه تیم‌های واکنش سریع هلال احمر استان به محل حادثه اعزام شده‌اند و امدادرسانی و تخلیه مسافران و مصدومان حادثه به سرعت در حال انجام است.

ملک زاده، فوت ۱۳ نفر از مسافران را تایید کرد، ولی از وابستگان حادثه خواست تا از حضور در منطقه برای امدادرسانی سریع‌تر نیرو‌های اعزامی، پرهیز کنند.

وی با بیان این که مسافران به صورت ایمن در حال تخلیه هستند، گفت: بیمارستان‌های استان در آماده باش کامل هستند.

اعزام تیم‌های امدادی به محل خروج قطار طبس - یزد از ریل

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: بامداد امروز قطار مسافربری طبس به یزد از ریل خارج شد و تا کنون شش تیم عملیاتی به محل حادثه اعزام شده اند.

محمدرضا رضایی، دقایقی پیش ۱۸ خرداد به رسانه‌های گروهی اعلام کرد: متاسفانه در ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد چهارشنبه هجدهم خرداد ماه قطار مسافربری در کیلومتر ۵۰ طبس به یزد (ایستگاه مزینو) از ریل خارج شد.

وی با اشاره به اینکه تا کنون شش تیم امدادی از هلال احمر به محل حادثه اعزام شده است، افزود: یک تیم از پایگاه مسجد شکر، دو تیم از پایگاه دیهوک، دو تیم پشتیبان از شعبه طبس و یک تیم از بشرویه در عملیات نجات آسیب دیدگان مشارکت داشته اند.

وی ادامه داد: علت این حادثه هنوز مشخص نیست و تحقیقات درباره این حادثه همچنان ادامه دارد.

اعزام ۱۹ آمبولانس و ۲ اتوبوس آمبولانس به محل حادثه

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: آمار دقیق کشته‌های حادثه خروج قطار طبس - یزد از ریل پس از تایید پزشکی قانونی اعلام میشود، اما باید گفت تا این لحظه طبق آخرین اخبار از محل حادثه، ۱۰ فوتی و ۱۰ مصدوم بدحال گزارش شده است.

سید ابوالحسن میرجلیلی اظهار کرد: بلافاصله پس از اعلام حادثه خروج قطار طبس - یزد از ریل و با دستور استاندار کلیه تجهیزات اعزام شدند.

وی با بیان اینکه تا این لحظه حدود ۷ دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شده‌اند و ۱۲ دستگاه آمبولانس نیز در مسیر هستند، افزود: دو دستگاه اتوبوس آمبولانس در مسیر حادثه بوده تا کار امدادرسانی تسریع شود.

میرجلیلی ادامه داد: با دستور استاندار سه فروند بالگرد از استان خراسان جنوبی، خراسان رضوی و یزد به محل حادثه اعزام شدند تا امدادرسانی تسریع شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه برای افرادی که سالم هستند قطاری پیش بینی شده تا با آن به شهر مقصد یعنی یزد اعزام شوند، تصریح کرد: استاندار خراسان جنوبی در مسیر اعزام به محل حادثه هستند.

میرجلیلی یادآور شد: مصدومان در حال انتقال به بیمارستان طبس هستند و تعداد کشته‌ها قابل تغییر بوده و ممکن است افزایش یابد که آخرین اطلاعات طی ساعات آتی در اختیار مردم قرار داده خواهد شد.

جزئیات سانحه ریلی امروز مشهد _ یزد /برخورد قطار با بیل مکانیکی

معاون مسافری شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران درباره جزئیات و علت بروز سانحه خروج قطار مسافربری مشهد – یزد اعلام کرد: بر اساس اطلاعات اولیه به دست آمده برخورد قطار با بیل مکانیکی در مسیر باعث بروز این سانحه شده است.

ساعاتی پیش خبری درباره خروج قطار مسافربری طبس – یزد منتشر شد که بر اساس آخرین گزارش‌های اورژانس کشور تاکنون ۵۰ مصدوم و ۱۰ کشته بر جای گذاشته است.

میرحسن موسوی – معاون مسافری شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران – در این باره اظهار کرد: شب گذشته ساعت ۱۹:۲۰ قطار مسافری مشهد – یزد حرکت خود را با ۳۴۸ مسافر آغاز می‌کند و صبح امروز در ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه این قطار با شماره ۶۸۱ در بلاک عباس‌آباد – ریزو دچار سانحه می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس اطلاعات اولیه به دست آمده پنج واگن مسافری این قطار با بیل مکانیکی برخورد کرده و از ریل خارج می‌شوند.

معاون مسافری شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که چرا بیل مکانیکی داخل خط ریلی وجود داشته است؟ گفت: بیل مکانیکی در کنار خط ریلی بوده و هم اکنون رئیس کمیسیون عالی سوانح به محل اعزام شده تا به دقت این حادثه را بررسی کند و به محض مشخص شدن علت اصلی این حادثه، آن را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد، اما آنچه تاکنون مشخص است این است که ۵ واگن از ۱۰ واگن این قطار مسافری از ریل خارج شده‌اند که یکی از آن‌ها بیشترین آسیب را دیده است.

به گفته وی همه مسافران این قطار که در محل حادثه بودند با قطار فوق‌العاده در حال انتقال به طبس هستند که از آنجا با اتوبوس به مقصد خود یعنی یزد حرکت خواهند کرد.

سلامی ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که چرا بیل مکانیکی داخل خط ریلی وجود داشته است؟ گفت: بیل مکانیکی در کنار خط ریلی بوده و هم اکنون رئیس کمیسیون عالی سوانح به محل اعزام شده تا به دقت این حادثه را بررسی کند و به محض مشخص شدن علت اصلی این حادثه، آن را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد، اما آنچه تاکنون مشخص است این است که ۵ واگن از ۱۰ واگن این قطار مسافری از ریل خارج شده‌اند که یکی از آنها بیشترین آسیب را دیده است.

به گفته وی همه مسافران این قطار که در محل حادثه بودند با قطار فوق‌العاده در حال انتقال به طبس هستند که از آنجا با اتوبوس به مقصد خود یعنی یزد حرکت خواهند کرد

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۲۳
نگهداری و تعمیر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
5
27
اگر یادتان باشد در اوایل هر دوره ریاست جمهوری مشابه این سوانح رو داریم . سوای بحث استاندارد بحث مدیریت رها شده در پایان دور قبلی دولت ها و بی سر و سامانی در شروع دولت جدید است..... مدیریت رها شده ....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
جناب عقل کل یکسال از استقرار دولت جدیدمیگذرد اگر هنوز خوابی بیدارشو اگر خودتو به خواب زدی که هیچ، راحت باش
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
2
43
از اعلام خبر تا الان تعداد واگن ها ۴ و ۱۰ و ۷ اعلام شده!! یعنی هر منبع خبری یک عدد اعلام کرده. اینها حتی شمردن واگن به این بزرگی را بلد نیستند!! شاید هم در مدرسه فقط شمردن با سیب و پرتقال را یاد گرفتند!
پاسخ ها
مفتش
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
این به کنار،تعداد مسافرا یکی میگه 348یکی میگه450،واگنهای خارج شده یکی میگه 5تا یکی میگه7تا،آمارگیریشون منو کشته
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
شما انتظار صداقت داري؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
0
14
واقعا دست مریزاد با این مملکت داری
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
1
23
مثل متروپل امار قطره چکانی اعلام خواهد شد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
2
23
نتیجه دزدیده شدن پیچ و مهره های ریل ها در اثر فقر و بیکاری
پاسخ ها
ص
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
بیل مکانیکی اونهم وسط ریل قطار؟ کار کیه؟ با این کارشون دهها خانواده را عزادار کردند که
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
1
18
تازه پيش نويس قطعنامه‌ آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را نوشته اند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
1
24
فاجعه پشت فاجعه کی جواب باید بده اینم مثل سوانح دیگه چند وقت دیگه فراموش میشه دفعه اول واخر که نبست ما فقط خبرهای بد و فاجعه رو مرتب مشنویم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
1
30
حالا صولت مرتضوی معاون ریسی میاد میگه تقصیر دولت قبل است
صدیق
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
0
10
هر دم از این باغ بری میرسد وای به حال این مردم نگونبخت
احمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
0
13
باید بررسی شود که اون بیل مکانیکی وسط ریل خط آهن چکار میکرده؟ چرا گشتی های خط آهن متوجه اون نشدند. راه آهن باید پاسخگوی خانواده های داغدیده باشد
امیر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
0
12
بیل مکانیکی را کدوم آدم عاقلی میگذاره وسط ریل قطار؟
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
0
9
تازگی ها بیل های مکانیکی هم خود بخود میرن وسط ریل قطار
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
0
13
بیل مکانیکی را محاکمه کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
0
19
افکار عمومی باید سر گرم باشد تا قطعنامه های بیشتر صادر شده است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
8
1
مقصرروحانی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
0
12
همین که مسئولین سریح خودشون سر صحنه میرسانن منو کشته چقدر اینها وظیفه شناسن!!!!!!!!!!!
اکبر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
3
5
یکی به من بگه وسط کویر و بیابون بیل مکانیکی
چکار میکرده اون هم وسط ریل به نظر حادثه تروریستی بوده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
0
15
اگر در دولت قبل بود دلیل بی کفایتی و بی تدبیری بود و منجر به استعفای وزیر یا معاون مزریر می شد ولی در این دوره جزو افتخارات است
Abas
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
0
10
وقتی یه جوان ۳۸ ساله بی تجربه رو به صرف مدرک دکتری دانشگاه شریف می کنن مدیرعامل راه اهن چنین اتفاقاتی دور از ذهن نخواهد بود. تازه اینقدر وضع راه اهن خرابه که هرزچندگاهی سوانح به این بزرگی رخ میده.
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین