کد خبر: ۷۷۵۵۵
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۳۸۷ - ۱۰:۵۵
احمدی‌نژاد در جمع ایرانیان مقیم مالزی:
آفتاب‌‌نیوز :

آفتاب: رییس جمهور گفت: «ملت ایران هر روز یك گام بلند به سمت قله پیشرفت و عظمت بر می دارد و تمام توطئه های دشمنان را با وحدت و اقتدار درهم می شكند». 

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری محموداحمدی نژاد دوشنبه شب به وقت محلی در اجتماع جامعه ایرانیان مقیم مالزی تاکید کرد: «برغم همه جنایتها و فسادهایی که قدرتهای زورگو در تاریخ برای بابرپا داشتن پایه های قدرت خود انجام داده اند، امروز دوران زورگویی قدرتهای فاسد رو به پایان است».
 
وی خاطرنشان کرد: «ایران با لطف خدا و ایستادگی ملت، اکنون یک قدرت نافذ و تاثیر گذار در معادلات جهانی است که بر خلاف چند کشور فاسد که قدرت را برای تسلط بر ملتها می‌خواهند از قدرت خود برای صلح ، برادری و رفاه ملتها استفاده می کند». 

رییس جمهور، ایرانیان را پرچمداران صلح، صفا،دوستی و خدمت به همنوع در جهان توصیف کرد و وجه شاخص ملت ایران را وجه فرهنگی آنان دانست.
 
دكتراحمدی نژاد خاطرنشان کرد: «آنچه از ایران و ایرانی در طول تاریخ به دنیا مخابره شده است فرهنگ متعالی ، انسانی و خداپرستانه و عشق به همنوع و خدمت به دیگران است و آثار فرهنگی سازنده و متعالی ،وجه ممتاز ملت ایران است».
 
رییس جمهور در ادامه افزود: «ملت ایران که سالها عقب نگاه داشته شده بود با یک خیزش عظیم در انقلاب اسلامی، حرکت خود را به سمت پیشرفت آغاز کرد و تصمیم گرفت که روی پای خود بایستد». 

دكتر احمدی نژاد اظهار داشت: «دشمنان ملت ایران که نمی توانستند توسعه و پیشرفت ما را ببینند و اینکه ایران الگوی ملت های منطقه باشد را نمی توانستند تحمل کنند از همان ابتدا در مقابل موفقیت های ملت ایران مانع ایجاد کردند». 

رییس جمهور مخالفت دشمنان با فعالیت های صلح آمیز هسته ایران را از جمله این مانع تراشی ها دانست و گفت: «دشمنان توسعه و پیشرفت ملت ایران، با بمب مخالف نیستند زیرا خودشان انواع آن را دارند و نوکران آنها نیز از بمب های هسته ای و شیمیایی استفاده می کنند». 

دكتر احمدی نژادخاطرنشان کرد: «آنها از هدفمند بودن، زنده بودن و مصمم بودن ملت ایران هراس دارند و از این می ترسند که ملت ایران با دستیابی به قله های افتخار و توسعه و پیشرفت به الگوی ملتهای منطقه تبدیل شود». 

رییس جمهور با اشاره به تلاش دشمنان برای تحریم ایران، گفت: «آنها به تصور خودشان ملت ما را تحریم کردند اما بدانند که این تحریم ها هدیه ای به ملت ایران برای رسیدن به خودباوری بوده و امروز ملت ایران با تلاش فراوان محکم ایستاده و از هیچ قدرتی نمی ترسد». 

دكتر احمدی نژاد ادامه داد: «با تلاش دانشمندان جوان ایرانی و برغم وجود تحریم های مختلف بزودی و به فضل الهی ماهوارهایی که صد در صد در داخل کشور ساخته شده با پرتابگر ایرانی به فضا پرتاب خواهدشد و در دیگر فناوری های نوین و علوم مختلف نیز ایران در دنیا جزو کشورهای مطرح است».
 
رییس جمهور با تاکید بر اینکه موفقیت در عرصه فناوری هسته ای فقط گوشه ای از موفقیت های علمی ملت ایران است، گفت: «ملت ایران در صحنه پیشرفت هیچگاه خسته نخواهدشد، البته دستیابی به موفقیت وپیروزی بدون سختی نخواهد بود». 

دكتر احمدی نژاد تصریح کرد: «دشمنان تصور می کنند که می توانند باتهدید و فشار در مقابل ملت ایران بایستند اما باید بدانند که ملت ایران به این تهدیدها و فشارها اهمیتی نخواهد داد».
 
رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود باتاکید بر اینکه ملت ایران اهل گفت و گو و مذاکره است ، گفت: «امروز دشمنان ملت ایران ،بدنبال اجرای یک سناریوی تکراری هستند، از یک طرف صحبت از مذاکره و گفت و گو می کنند اما از طرف دیگر تهدید به حمله نظامی می کنند».
 
دكتر احمدی نژاد با اشاره به اینکه ملت ایران نه اهل زور گفتن به کسی است و نه زیر بار ظلم و زور می رود، گفت: «کسی که فکر کند می تواند ما را با تهدید وادار به عقب نشینی کند سخت در اشتباه است و دیگر کسی در جهان یافت نمی شود که جسارت آن را داشته باشد که بتواند به خاک مقدس ایران حمله کند».
 
رییس جمهور با تاکید بر اینکه آنها خودشان به لحاظ سیاسی، اقتصادی و نظامی خودشان می دانند که امکان چنین اقدامی برای آنها وجود ندارد، گفت: «در آمریکا به اندازه کافی انسان عاقل وجود دارد که در مقابل افکار غلط برخی سردمداران این كشور بایستد». 

دكتر احمدی نژاد تاکید کرد: «دشمنان باید بدانند که ملت ایران دست کسی را که بخواهد به ایران تجاوز کندقبل از تجاوز قطع خواهد كرد».
 
رییس جمهور در بخش دیگری از سخنانش درجمع ایرانیان مقیم مالزی که بخشی از آنان را دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاههای مالزی تشكیل می دادند با اشاره به دیدگاهها، مشكلات ودرخواست های برخی از نمایندگان دانشجویان برای رفع مشکلاتشان، بر حل مشکلات آنان تاكید كرد. 

رییس جمهور همچنین راه اندازی صندوق قرض الحسنه دانشجویی، تخفیف بلیت هواپیما به دانشجویان و فراهم کردن زمینه مناسب برای همکاری دانشجویان با بخش های صنعتی در پروژه های دانشگاهی را مورد تاکید قرار داد .

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین