کد خبر: ۷۷۶۴۳۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۲

عکس| دورویی کیهان در واکنش به رکورد تاریخی قیمت دلار!

روزنامه کیهان افزایش بی‌سابقه قیمت دلار در ایران را به مافیا و آمریکا نسبت داده است.
عکس| دورویی کیهان در واکنش به رکورد تاریخی قیمت دلار!
آفتاب‌‌نیوز :

روزنامه کیهان که در دوران روحانی، افزایش قیمت دلار را حاصل برجام و تلگرام می‌دانست، حالا که نه برجامی است و تلگرام هم که فیلتر شده و دولت انقلابی تازه نفس روی کار آمده و قیمت دلار نیز با عبور از ۳۳ هزارتومان به یک یک رکورد تاریخی رسیده، این افزایش بی‌سابقه قیمت‌ها را به شایعه‌سازان و مافیای دلالی و رسانه‌ای نسبت داده است.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ روزنامه کیهان در باره نوسانات اخیر بازار ارز نوشت: از متغیر‌های اقتصادی موثر در قیمت‌گذاری که بگذریم، می‌توان شبکه‌های فاسدی را ردگیری کرد که با انواع ترفندها، در موقعیت «ضد تنظیم بازار» ایفای نقش می‌کنند. قیمت‌گذاری مصنوعی معطوف به شایعه‌سازی و گران کردن و ایجاد تورم انتظاری، قطعا ضدتنظیم و آرامش و ثبات بازار است و هیچ کشور غربی یا شرقی، این مجال را به سودجویان یا دشمنان خود نمی‌دهد که بازی با قیمت‌ها یا قاچاق و احتکارِ کم‌هزینه را ابزار خود کنند. مثلا باید بررسی کرد که قیمت بی‌ضابطه ارز کجا و با چه مکانیسمی دستکاری می‌شود؛ در فرآیند اقتصادی شفاف بازار، یا توسط مافیای دلالی و رسانه‌ای؟  فقط به‌عنوان یک نمونه، به خاطر بیاوریم که نیرو‌های امنیتی و دادستانی ترکیه مهرماه ۱۳۹۷، طی یک عملیات مشترک در ۴۰ شهر، شبکه ۴۱۷ نفره قاچاق و انتقال دلار از ایران به ترکیه و سپس آمریکا را به دام انداختند. برخی ایرانیان یهودی‌تبار مقیم آمریکا، با این شبکه در ارتباط بودند.

کیهان هیچ اشاره‌ای به این نکته نکرده که چگونه چند دلال و یهودی‌تبار مقیم آمریکا می‌توانند اقتصاد کشور را چنین بحرانی کنند. مگر دولت انقلابی مورد حمایت آنها نگفته بود که اقتصاد مملکت را به بیگانگان و مذاکرات گره نخواهد زد؟ حال چه شده که با انتشار اخبار نگرانکننده درباره برجام و مذاکرات وین، بازار ارز چنین دچار نوسان و افزایش قیمت شده است.

نکته جالب اینکه مسئولان دولت رئیسی اخیرا اعلام کرده‌اند که بی‌سابقه‌ترین ذخایر ارزی را بانک مرکزی دارند اما معلوم نیست که با این همه ذخایر ارزی چرا دلار با افزایش شدید قیمت به یک رکورد تاریخی رسیده است؟

تصویر زیر، واکنش و تحلیل روزنامه کیهان از بازار ارز در فروردین سال ۹۷ را نشان می‌دهد.

عکس| دو رویی کیهان در واکنش به رکورد تاریخی قیمت دلار!

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۳
25
3
البته اون زمان دلار از 3600 تومان رسید به 16000 که میشه بالای 500 درصد افزایش.
ولی حال دلار از 27000 رسیده به 33000 که میشه کمتر از 30 درصد .
با عین حال هیچ کدام خوب نیست.
داریوش
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۳
1
34
رئیسی در کمتر از یک سال دلار را از 24 هزارتومان به 33 هزار و 200 تومان رسانده... یعنی به صورتی انقلابی عمل کرده...
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین