کد خبر: ۷۷۸۱۵۳
تاریخ انتشار : ۰۳ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۱

آمار جهانی کرونا/ثبت بیش از ۵۴۷ میلیون مبتلا تاکنون

بنابر جدیدترین آمارهمه‌گیری کرونا (کووید-۱۹)، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۵۴۷ میلیون و ۴۳۸ هزار و ۷۵۱ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۳۴۷ هزار و ۶۶۱ نفر نیز بر اثر عفونت کووید تأیید شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۸۸.۵ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان درصدر فهرست کشور‌های درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۳ میلیون مبتلا، پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است. آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۱.۹ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۹ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۰.۴ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در بین کشور‌های این منطقه و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. روسیه هم با گذشتن از آمار ۳۸۰ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشور‌های اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمار‌ها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۸,۵۶۶,۹۶۱ ۱,۰۴۰,۲۳۶
۲ هند ۴۳,۳۶۵,۰۱۶ ۵۲۴,۹۵۴
۳ برزیل ۳۱,۹۶۳,۷۳۶ ۶۶۹,۹۵۸
۴ فرانسه ۳۰,۴۳۴,۴۵۱ ۱۴۹,۲۶۸
۵ آلمان ۲۷,۵۷۳,۵۸۵ ۱۴۰,۵۶۰
۶ انگلیس ۲۲,۵۷۶,۳۵۴ ۱۷۹,۸۵۹
۷ روسیه ۱۸,۴۰۹,۶۵۱ ۳۸۰,۷۱۱
۸ کره جنوبی ۱۸,۳۱۲,۹۹۳ ۲۴,۴۹۸
۹ ایتالیا ۱۸,۰۷۱,۶۳۴ ۱۶۷,۹۶۷
۱۰ ترکیه ۱۵,۰۸۵,۷۴۲ ۹۸,۹۹۶

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۳۵ هزار و ۶۹۶ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۳۷۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشور‌های دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل، تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، استرالیا، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، پرتغال، اوکراین، کره شمالی، مالزی، تایلند، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، کانادا، شیلی، سوئیس، فیلیپین، پرو، یونان، تایوان و دانمارک نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین