کد خبر: ۷۷۸۷۸۶
تاریخ انتشار : ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۲
نماینده کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی خواستار پاسخگویی دولت در خصوص بالاترین تورم ماهانه پس از انقلاب شد.
آفتاب‌‌نیوز :

مهدی عسگری با بیان اینکه بالاترین تورم ماهانه پس از انقلاب زنگ هشدار را به صدا در آورده است، با طرح این سوال که بسته ضد تورمی تیم اقتصادی دولت چیست؟ گفت: مسئولین سازمان برنامه که کنترل تورم را اولویت دولت اعلام کرده بودند، در این خصوص پاسخ دهند.

وی ادامه داد: سنگینی تورم ماهانه ۱۲.۲ درصدی و همچنین تورم ۲۵.۴ درصدی خوراکی‌ها در خرداد ماه امسال؛ بر دوش تمام اقشار و دهک‌ها سنگینی می‌کند.

وی افزود: این درحالی است که مسئولین سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به انتقادات و سوالاتی که درباره نحوه حذف ارز ترجیحی و تبعات آن در مجلس طرح کردیم، تأکید کردند تنها چند قلم کالا گران خواهد شد و تورم حاصل از این حذف، حدود ۷.۶ درصد بوده و در پاسخ به برآورد تورم انتظاری، پاسخ درخوری نداشتند.

این عضو کمیسیون صنایع خاطرنشان کرد: اکنون این تیم، هم باید نسبت به شرایط فعلی پاسخگو باشند و هم به مردم توضیح دهد که بابت ۹ ماه باقی مانده سال ۱۴۰۱ چه نوع بسته ضد تورمی را برای سیاست‌های مالی و پولی در نظر گرفته‌اند و کدام نظام رفاهی برای جبران قدرت خرید مردم پیش‌بینی شده است؟

وی ضمن یادآوری هشدارهای قبلی که در نقد نحوه آزادسازی قیمت‌ها، تاکید کرد: این روند، اگر مدیریت نشود رکوردهای دیگری خواهد شکست.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین