کد خبر: ۷۷۹۱۹۲
تاریخ انتشار : ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۲
بنابر جدیدترین آمارهمه‌گیری کرونا (کووید ۱۹)، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۵۵۰ میلیون و ۶۴۳ هزار و دو نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۳۵۳ هزار و ۶۸۰ نفر نیز بر اثر عفونت کووید تأیید شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۸۹ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی، همچنان درصدر فهرست کشور‌های درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۴ میلیون مبتلا، پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۲.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۷۰ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۰.۸ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در بین کشور‌های این منطقه و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. روسیه هم با گذشتن از آمار ۳۸۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشور‌های اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمار‌ها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۹,۰۳۰,۷۲۷ ۱,۰۴۱,۳۵۴
۲ هند ۴۳,۴۳۶,۴۳۳ ۵۲۵,۰۴۷
۳ برزیل ۳۲,۲۰۷,۰۸۲ ۶۷۰,۹۰۰
۴ فرانسه ۳۰,۸۲۵,۷۸۹ ۱۴۹,۴۴۳
۵ آلمان ۲۷,۹۱۴,۲۴۰ ۱۴۰,۸۴۷
۶ انگلیس ۲۲,۶۶۱,۵۴۲ ۱۸۰,۱۲۸
۷ روسیه ۱۸,۴۲۴,۱۰۵ ۳۸۱,۰۰۲
۸ کره جنوبی ۱۸,۳۴۹,۷۵۶ ۲۴,۵۳۷
۹ ایتالیا ۱۸,۳۴۳,۴۲۲ ۱۶۸,۲۳۴
۱۰ ترکیه ۱۵,۰۹۶,۶۹۶ ۹۹,۰۱۵

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۳۷ هزار و ۱۵۶ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۳۸۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشور‌های دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل، تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، استرالیا، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، پرتغال، اوکراین، کره شمالی، مالزی، تایلند، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، آفریقای جنوبی، شیلی، کانادا، جمهوری چک، سوئیس، فیلیپین، تایوان یونان، پرو و دانمارک نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین