کد خبر: ۷۷۹۳۸۴
تاریخ انتشار : ۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۲
استاندار فارس، با اشاره به تعطیلی برخی فروشگاه‌های عرضه محصولات فرهنگی و کتابخانه‌ها در شیراز گفت: علت تعطیلی این مراکز علاوه بر تخلفات شهرداری و مباحث مربوط به کمیسیون ماده ۱۰۰، تخلفات فرهنگی نیز بوده که روند تعطیلی اینگونه مراکز هنجارشکن ادامه خواهد داشت.
آفتاب‌‌نیوز :

محمد هادی ایمانیه، دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز افزود: ما در کشوری زندگی می کنیم که قانون اسلام و جمهوری اسلامی حاکم است و قابل قبول نیست که در فروشگاهی کشف حجاب شود.بنده تحمل نمی کنم که در شهری که اسم آنرا پایتخت فرهنگی گذاشته‌ایم برخی بخواهند بداخلاقی کنند و اعتقادات اکثریت قاطع مردم را یه سخره بگیرند.

استاندار فارس، در خصوص آخرین وضعیت کارخانه مخابرات راه دور (آی.تی.آی) هم گفت: صاحبان این کارخانه سرمایه گذاری پیدا کرده‌اند و ما هفته قبل به اتفاق رئیس کل دادگستری فارس و دادستان مرکز استان قرار گذاشتیم که آنها تا روز شنبه گذشته پولی به حساب دادگستری واریز کنند تا فعلا مطالبات اولیه کارگران پرداخت شود و بعد بر اساس رای شورای داوری کار و قوه قضائیه چگونگی محاسبه میزان مطالبات کارگران مشخص شود.

وی افزود: تا امروز آن پولی که قول داده بودند به حساب دادگستری واریز نشده و ما نیز هشدار داده‌ایم و هم با رئیس جمهوری و هم رئیس قوه قضائیه مکاتبه کرده‌ایم و قوه قضائیه نیز این آمادگی را دارد که حکم مزایده کارخانه را صادر کند.

استاندار فارس، در خصوص وضعیت کارخانه روغن نرگس شیراز هم گفت: مدیران این کارخانه نیز متعهد شده‌اند که روند ساخت کارخانه در منطقه ویژه اقتصادی شیراز را با ۲۰۰ میلیارد تومان آورده خودشان دنبال کنند.

ایمانیه افزود: همچنین ما نیز متعهد شدیم که کمک کنیم در مرحله بعد وامی از بانک ملی دریافت کنند و در مرحله سوم و بعد از افتتاح کارخانه جدید در منطقه ویژه اقتصادی شیراز، کمک کنیم که زمین کارخانه فعلی فروخته و عملیات اجرایی فاز سوم کارخانه در منطقه ویژه اجرا شود.

وی گفت: در برخی رسانه ها به اشتباه گفته شد که بنا است کارخانه فعلی فروخته و خرج کارخانه جدید شود که این مساله موجب نگرانی کارگران شد در حالی که چنین نیست.

استاندار فارس، در خصوص کارخانه آزمایش نیز گفت: بر ساس توافقی که با مدیران این کارخانه شد مقرر شد که تا پایان خرداد امسال ۱۰۰ نفر نیرو در این کارخانه مشغول به کار شوند اما ۴۰ نفر بیشتر محقق نشد که بند حتی در اعتراض به این عدم عمل به وعده مدیران کارخانه، در مراسم آغاز به کار یکی از خطوط آن حضور نیافتم.

ایمانیه افزود: آمادگی داریم که اگر آنها نمی‌تواند به قول و تعهد خود عمل کند این کارخانه را دو باره به مزایده بگذاریم و حتی چند سرمایه گذار هم برای شرکت در مزایده اعلام آمادگی کرده اند.

استاندار فارس، ضمن تاکید بر لزوم شتاب گرفتن مراحل اجرای طرح اقدام ملی مسکن در این استان گفت: البته بر اساس اعلام مسئولان اداره کل راه و شهرسازی، استان در این زمینه با سایر استان های بزرگ در یک سطح پیشرفت کار قرار دارد.

ایمانیه گفت: استدلال مدیران راه و شهرسازی استان نیز این است که در استان ها و شهرهای کوچک هم تعداد متقاضی کمتر است و هم تامین زمین راحت تر انجام می شود.هم اینک زمین مورد نیاز برای اجرای مرحله نخست طرح در شیراز با مساعدت رئیس جمهوری تامین شده و در مرحله انعقاد قرارداد قرار گرفته است. هفته گذشته ۲ انبوه ساز ۱۵ هزار واحدی و هفت هزار واحدی پای میز مذاکره آمد و ۵۰ هزار واحد هم توافق شده که قرارگاه خاتم بسازد.

استاندار فارس، در خصوص روند اجرای مصوبات سفر رئیس جمهوری (مهرماه ۱۴۰۰) به این استان نیز گفت: در سفر هفته گذشته معاون اجرایی رئیس جمهوری به استان علاوه بر پیگیری روند اجرای پروژه آزادراه شیراز – اصفهان، جلسه ای نیز برای بررسی مصوبات سفر رئیس جمهوری تشکیل شد.

ایمانیه افزود: در خصوص آزاد راه شیراز - اصفهان مقرر شده تا دستگاه‌های اجرایی که در این اقدام مشارکت دارند تا ۲ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان آورده به شکل نقد یا به صورت تهاتر پیش‌بینی و تا پایان مردادماه امسال نتیجه را اعلام کنند. همچنین با توجه به پیشرفت ۹۲ درصدی فاز یک این پروژه انتظار می‌رود تا پایان امسال، این فاز زیر بار ترافیکی برود. یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نقدی نیز از مجموع ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار سفر رئیس جمهوری نیز به استان تخصیص و واریز شده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین