کد خبر: ۷۷۹۴۷۸
تاریخ انتشار : ۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۶

تحریم های آمریکا علیه چین بخاطر همکاری با ایران

وزارت بازرگانی آمریکا نام ۱۲ شرکت مستقر در چین را به بهانه نقض تحریم‌ها علیه ایران و همکاری نظامی با این کشور در فهرست شرکت‌هایی که برای آنها محدودیت‌های صادراتی وضع می‌شود قرار داد.
تحریم های آمریکا علیه چین بخاطر همکاری با ایران
آفتاب‌‌نیوز :

آمریکا در بیانیه‌ای چند روز پیش اعلام کرده اسامی ۱۲ شرکت مستقر در چین را به بهانه همکاری‌های نظامی با ایران در فهرست موسوم به «Entity List» قرار داده است.

اشخاص، سازمان‌ها یا دولت‌هایی که در این فهرست قرار می‌گیرند با محدودیت‌های صادراتی مواجه خواهند شد و طرف‌های دیگر برای صادرات اقلامی نظیر فناوری‌های آمریکایی به آنها بایستی از دولت آمریکا مجوز دریافت کنند.

با وجود این، خرید اقلام و محصولات از شرکت‌هایی که در Entity List قرار گرفته‌اند برای اشخاص و شرکت‌های آمریکایی ممنوع نیست.

وزارت بازرگانی آمریکا در بیانیه‌ای روز سه‌شنبه این شرکت‌ها را به انجام «فعالیت‌هایی در مغایرت با امنیت ملی و منافع سیاست خارجی ایالات متحده» متهم کرده است.

در این بیانیه ادعا شده است: «۱۲ شرکت مستقر در چین به دلیل انجام فعالیت‌های فریبکارانه جهت عرضه قطعات الکترونیکی‌ای که در نهایت باعث حمایت از بخش نظامی ایران می‌شد به این فهرست اضافه شدند.»

اسامی این شرکت‌ها به شرح زیر است:

At One Electronics
Blueschip Company Limited
Chen Zhouqian
Chipwinone Electronics
Chuangxinda Electronics-Tech Co., Ltd
Ehang International Trade Limited
Gaohui HK Electronics
ICSOSO Electronics Company Limited
Shenzhen Avanlane
Suntric Company Limited
Wayne Weipeng; and Yiru Zhuang

وزارت بازرگانی آمریکا ۲۵ آذرماه سال گذشته هم اسامی ۱۲ شرکت دیگر را به بهانه‌ همکاری با بخش تسلیحاتی و موشکی ایران در نقض تحریم‌های آمریکا در همین فهرست قرار داده بود.

وزارت بازرگانی آمریکا رد بیانیه روز سه‌شنبه اعلام کرده نام ۶ شرکت در کشورهای مختلف را نیز به دلیل حمایت از تهاجم روسیه به اوکراین در Entity List قرار داده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین