کد خبر: ۷۷۹۶۲۳
تاریخ انتشار : ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۲
نتایج نظرسنجی جدید دانشگاه هاروارد و هریس نشان داد که ۷۱ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی با نامزدی مجدد بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ مخالف و ۲۹ درصد نیز موافق هستند.
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس این نظرسنجی، از هر ۱۰ آمریکایی ۷ نفر با نامزدی مجدد جو بایدن رئییس جمهور این کشور در انتخابات ۲۰۲۴ مخالف هستند.

به گزارش هیل،  در میان گروه مخالفان شرکت دوباره بایدن در انتخابات، ۴۵ درصد دلیل مخالفت خود را بد بودن بایدن اعلام کردند، در حالی که حدود یک سوم پاسخ‌دهندگان معتقد بودند بایدن سن بالایی دارد و حدود یک‌چهارم گفتند که زمان تغییر فرا رسیده است.

از سوی دیگر حدود ۶۱ درصد نیز اعلام کردند که دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا نباید کاندید انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ شود، اما ۳۹درصد از پاسخ دهندگان با حضور مجدد وی در صحنه انتخابات موافق بودند.

در میان مخالفان حضور مجدد ترامپ در انتخابات، ۳۶ درصد وی را غیرمعقول دانستند، ۳۳ درصد گفتند که او در آمریکا اختلاف ایجاد خواهد کرد و ۳۰درصد نیز او را مسئول حمله ۶ ژانویه ۲۰۲۱ به ساختمان کنگره آمریکا خواندند.

درحالی که بایدن بارها اعلام کرده است در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا دوباره نامزد خواهد شد، اما تعداد بیشتری از دموکرات‌ها حضور دوباره وی را زیر سوال برده‌اند.

ترامپ نیز به صورت مکرر به مشارکت دوباره خود در انتخابات ۲۰۲۴ اشاره کرده اما هنوز یک کارزار انتخاباتی جدید را آغاز نکرده است و تعدادی از جمهوریخواهان نسبت به حضور دوباره وی در انتخابات ابراز تردید کرده‌اند.

اگر ترامپ در نهایت تصمیم به کاندیداتوری بگیرد، وی گزینه اول برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری در میان جمهوریخواهان خواهد بود. ۵۵ درصد از رای دهندگان جمهوری‌خواه می‌گویند از ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۴ حمایت خواهند کرد، در حالی که ۲۰ درصد دیگر از طرفداران حزب جمهوری خواه اعلام کرده‌اند که از ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، سیاست مدار محبوب نوظهور در حزب جمهوری خواه که به عنوان نامزد بالقوه ریاست جمهوری معرفی شده است، حمایت خواهند کرد.

از طرف دموکرات‌ها، ۶۴ درصد از رای دهندگان می‌گویند که بایدن باید نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ باشد، در حالی که ۳۶ درصد مخالف نامزدی او هستند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین