کد خبر: ۷۸۰۳۳۹
تاریخ انتشار : ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۲
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از آتش سوزی گسترده بارانداز نگهداری پالت چوبی در آزادگان خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

سیدجلال ملکی در این باره اظهار کرد: ساعت ٠٢:٠١ بامداد روز جاری، ١۵ تیرماه، یک مورد آتش سوزی در یک بارانداز که مرکز نگهداری پالت‌های چوبی بود به سامانه ١٢۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اطلاع داده شد که با توجه به وسعتی که از آتش سوزی اعلام شده بود چهار ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه این بارانداز واقع در بزرگراه آزادگان، خیابان غفاری بود گفت: این منطقه خارج از حوزه استحفاظی آتش نشانی تهران است، اما طبق روال سال‌های گذشته همیشه آتش سوزی‌های این منطقه را آتش نشانی تهران پوشش می‌دهد که مربوط به بخشداری و حوزه‌های مربوط به همان ناحیه است. شهرک‌های صنعتی و انبار‌های زیادی در آن محل وجود دارد، اما هر چند وقت یکبار آتش سوزی‌های کوچک و بزرگی در این محل رخ می‌دهد که ظاهرا نشان می‌دهد نظارتی بر نوع کار و فعالیت این مشاغل وجود ندارد. آتش سوزی‌هایی که رخ می‌دهد بعضاً هزینه‌های زیادی را نیز به بار می‌آورد.

ملکی اظهار کرد: آتش نشانان پس از رسیدن به محل عملیات را آغاز کردند. محل حادثه باراندازی به وسعت بیش از ۵ هزار متر مربع بود که مقدار زیادی پالت‌های چوبی که در برخی محدوده‌ها تا ارتفاع شش یا هفت متر روی یکدیگر چیده شده بودند نیز وجود داشت. یک یا دو کانکس که محل استراحت کارگران بود نیز در محل دیده می‌شد. حدود ۲۰۰۰ متر از این پالت‌ها که کاملا به یکدیگر پیوسته بودند و فاصله کمی داشتند شعله ور شده بودند. زمانی که فاصله مناسب بین پالت‌ها وجود نداشته باشد آتش به سرعت گسترش پیدا می‌کند. این حریق نیز به سرعت در حال گسترش بود که آتش نشانان از چند طرف عملیات خود را آغاز کرده و حریق را تحت کنترل درآوردند. عوامل آتش نشانی چهاردانگه نیز در محل حاضر شدند.

ملکی اظهار کرد: این حادثه مورد مصدومیت و تلفات جانی نداشت و با جداسازی سریعی که در همان دقایق اولیه صورت گرفت حریق محاصره و از سرایت به بخش‌های دیگر و سایر انبار‌ها جلوگیری شد.ساعت ٠٣:٢١ عملیات آتش نشانان تهران به پایان رسید و برای ایمن سازی و لکه گیری محل، عملیات به آتش نشانان چهاردانگه تحویل داده شد.

ملکی در پایان گفت: خوب است که نظارت دقیق تری به فعالیت این بخش شود و شهرک‌های صنعتی باید خود وضعیت ایمنی کارگاه و انبار‌های خود را مدنظر قرار دهند؛ یا باید ایمنی انبار‌ها و کارگاه افزایش پیدا کند یا مجهز به تجهیزات ایمنی و آتش نشانی شوند تا بتوانند در دقایق اولیه عملیات را آغاز کنند تا نیرو‌های کمکی از شهر یا شهرک‌های اطراف خود را به محل برسانند. در غیر این صورت با گذشته هر دقیقه خسارت‌ها چندبرابر خواهد شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین