کد خبر: ۷۸۱۹۶۷
تاریخ انتشار : ۲۳ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۷
مدیرکل راه آهن لرستان به مشاجره تعدادی از مسافران قطار مشهد - اهواز در ایستگاه بیشه دورود واکنش نشان داد.
آفتاب‌‌نیوز :

فیلمی در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه در قطار مسافربری مشهد به اهواز در روز سه‌شنبه مشکلاتی پیش آمد و کولر این قطار دچار مشکل شده و از کار افتاد که به خاطر گرمی هوا با اعتراض مسافران همراه بود.

درباره این اتفاق گفته شده که وقتی تعدادی از مسافران به‌خاطر مشکل فنی کولر به رئیس قطار اعتراض می‌کنند، وی به مسافران پاسخ می‌دهد که فعلاً راه حلی برای رفع مشکل نیست و باید صبر کنند، ولی تعدادی از مسافران همچنان به اعتراض خود ادامه می‌دهند تا اینکه در ایستگاه بیشه شهرستان دورود با درخواست رئیس قطار از پلیس، چند نفر از معترضان دستگیر می‌شوند!

در برخی از روایت‌هایی که درباره این اتفاق در فضای مجازی منتشر شده آماده است: در حالیکه بحث‌ها تمام شده بود در کمال تعجب رئیس قطار در ایستگاه بیشه از پلیس خواست وارد قطار شده و تعدادی از مسافران را بازداشت کنند که این اقدام با اعتراض مسافران همراه شد.

طبق گفته مسافران پس از ساعاتی بحث و درگیری لفظی قطار حرکت می‌کند، ولی در ایستگاه اندیمشک دوباره درگیری‌هایی رخ می‌دهد.

فخرالدین پیروزفر در این رابطه با بیان اینکه خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر دستگیری تعدادی از مسافران قطار مشهد- اهواز در ایستگاه بیشه اظهار داشت: شامگاه سه‌شنبه ساعت یک بامداد مولد برق قطار مشهد – اهواز دچار آسیب می‌شود که گرمای هوا سبب اعتراض برخی مسافران شد.

وی افزود: در ایستگاه دورود مولد برق قطار مشهد – اهواز تعویض و مشکل برطرف می‌شود، ولی بعد از رفع مشکل علی‌رغم عذرخواهی رئیس قطار اعتراض مسافران ادامه پیدا می‌کند و به دلیل بالا گرفتن مشاجره لفظی میان عده‌ای از مسافران و رئیس قطار در ایستگاه بیشه قطار نیم ساعت توقف داشته که با حضور ماموران پلیس، جو آرام و قطار به مسیر خود ادامه می‌دهد.

مدیرکل راه آهن لرستان ضمن تکذیب دستگیری برخی مسافران در این زمینه عنوان کرد: خبر دستگیری تعدادی از مسافران در ایستگاه بیشه کاملاً کذب است وعلی رغم اینکه قطار از لرستان عبوری بود و مبدا لرستان نبوده از کلیه مسافران به دلیل اشکالی که در سیستم تهویه قطار ایجاد شده بودعذرخواهی کردیم و هیچ کسی دستگیر نشد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه اعتراض مسافران به‌حق بود، از همه مسافران عذرخواهی کردیم و اعلام کردیم چنانچه توقف قطار بیشتر از نیم ساعت شود جبران خسارت می‌کنیم که حدود ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت مشکل قطار رفع شد و قطار مسافربری از لرستان عبور کرد.

پیروزفر با اشاره به کلیپ منتشر مبنی بر استفاده از اسپری فلفلی توسط ماموران ایستگاه بیشه در قطار گفت: متاسفانه پس از بالا گرفتن درگیری بین ماموران و مسافران یکی از مأموران با بی‌احتیاطی اقدام به استفاده از اسپری فلفلی کرده بود که سه نفر از مسافران دچار مشکل شدند که در ایستگاه سپید دشت تحت درمان قرار گرفتند و دو نفر از آن‌ها بلافاصله ترخیص شدند، ولی یک نفر دیگر جهت ادامه درمان ناچار می‌شود با قطار دیگری خود را به مقصد برساند.

مدیرکل راه آهن لرستان با اشاره به خبر‌های منتشر شده از دستگیری تعدادی از مسافران در ایستگاه بیشه خاطرنشان کرد: در ایستگاه بیشه هیچ فردی دستگیر نشده، ولی ظاهرا با ادامه درگیری در ایستگاه اندیمشک پس از ورود ماموران تعدادی از مسافران دستگیر شده‌اند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین