کد خبر: ۷۸۲۳۷۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۲۶ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۶
کنعانی، سخنان بایدن درباره ایران را مردود و فتنه‌انگیزی دانست
سخنگوی وزارت امور خارجه برخی ادعاها و اتهامات منتشر شده علیه جمهوری اسلامی ایران در جریان سفر رئیس جمهور آمریکا به منطقه غرب آسیا از جمله اظهارات وی در نشست جده را، مردود و بی اساس دانست و افزود: این ادعاهای واهی، در راستای تداوم سیاست فتنه انگیزانه و تنش آفرین واشنگتن در منطقه است.
آفتاب‌‌نیوز :

ناصر کنعانی با اشاره به سابقه آمریکا بعنوان اولین کشور بکارگیرنده بمب هسته ای، مداخله مستمر در امور داخلی کشور‌های منطقه، اشغال و تجاوز نظامی، فروش انبوه سلاح و ترویج نظامی گری در منطقه افزود: آمریکا بار دیگر با توسل به سیاست شکست خورده‌ی ایران هراسی، درصدد تنش آفرینی و بحران سازی در منطقه برآمده است.

وی همچنین با اشاره به چندین دهه حمایت کور و نامحدود دولت آمریکا از اسرائیل افزود: بی شک دولت آمریکا شریک اصلی ادامه اشغال سرزمین فلسطین و قدس شریف، جرم و جنایات روزمره این رژیم علیه فلسطینیان و آپارتاید و نقض سیستماتیک حقوق بشر علیه ملت مظلوم و مقاوم فلسطین است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تأکید بر سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران در بهره برداری از فن آوری صلح آمیز هسته‌ای در چارچوب قوانین و مقررات بین المللی و پایبندی بر استمرار گفتگو‌ها برای احیای برجام، افزود: اتهامات دروغین آمریکا در خصوص برنامه صلح آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و چشم پوشی این کشور از چندین دهه فریبکاری رژیم صهیونیستی به عنوان رژیم غیرعضو در معاهده عدم اشاعه و بزرگترین دارنده زرادخانه تسلیحات هسته‌ای در منطقه، نشانه بزرگی از تزویر و نفاق دولت آمریکاست.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان با تأکید بر سیاست اصولی و سازنده جمهوری اسلامی ایران در استقبال از گفتگو با همسایگان و ابتکار‌های درون منطقه ای، افزود: انتظار می‌رود دولت‌های منطقه در پاسخ به دعوت و ابتکار‌های جمهوری اسلامی ایران برای گفتگو و همکاری منطقه ای، گام‌های سازنده‌ای به نفع امنیت دسته جمعی، صلح و ثبات و توسعه مشترک بردارند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Luxembourg
|
۰۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۶
1
7
آقای سخنگو بهتر نیست بجای این حرفها
جهت ایجاد یک اقتصاد مرفه و متنوع برای ایران اقتصادی که با منطقه و اقتصاد جهانی در ارتباط باشد و بتواند نیازهای اساسی مردم ایران را برآورده کند، تلاش کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۶
1
4
ولش کنید
ما از اینگونه پاسخها و ادعا ها خسته شدیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین