کد خبر: ۷۸۴۳۷۰
تاریخ انتشار : ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۱
در اعتراض به پیشنهاد «محمد شیاع السودانی» برای نخست‌وزیری عراق
رهبر جریان صدر با انتشار توییتی ضمن حمایت از تظاهرات و ورود به پارلمان، از طرفداران خود (معترضان) خواست که به خانه‌های خود بازگردند.
آفتاب‌‌نیوز :

سید مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق چهارشنبه شب در صفحه توئیتر خود دستور عقب‌نشینی معترضان از پارلمان عراق و بازگشت به خانه‌هایشان را داد و نوشت: «فاسدان را به وحشت انداختید».

وی در ادامه توئیت خود نوشت: «دو رکعت نماز بخوانید و سالم به خانه‌هایتان بازگردید».

رهبر جریان صدر عراق افزود: «قیامِ محرم الحرام، قیامِ اصلاح و مخالفت با ستم و فساد است».

به دنبال انتشار این رشته توئیت‌ها، طرفدارانش صحن پارلمان و منطقه سبز را ترک کردند.

چارچوب هماهنگی شیعیان عراق چهارشنبه شب در واکنش به تحولات منطقه سبز بغداد و یورش معترضان به صحن پارلمان، بر لزوم هشیاری و داشتن آمادگی در برابر فتنه‌ها در عراق تأکید کرد.

چارچوب هماهنگی شیعیان عراق خطاب به ملت عراق گفت: پس از این که نیروهای چارچوب هماهنگی اقدامات عملی برای تشکیل دولت خدمات ملی را به پایان رساندند و به اتفاق آراء با معرفی یک شخصیت ملی معروف به کارآمدی و درستکاری خود موافقت کردند، از دیروز تحرکات و فراخوان‌های مشکوکی را که حاکی از هرج و مرج، دامن زدن به نزاع و اعتصاب بود، رصد کرده است.

عصر چهارشنبه(۵ تیر) صدها نفر از طرفداران جریان صدر عراق در اعتراض به پیشنهاد «محمد شیاع السودانی» برای منصب نخست‌وزیری عراق به میدان «التحریر» بغداد آمدند و سپس وارد منطقه سبز بغداد و صحن پارلمان عراق شدند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین