کد خبر: ۷۸۶۳۹۲
تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۷

عربستان حملات اسرائیل به غزه را محکوم کرد

عربستان امروز (یکشنبه) در بیانیه‌ای با محکوم کردن حملات اسرائیل به نوار غزه بر ایستادگی سعودی در کنار ملت فلسطین تاکید کرد.
عربستان حملات اسرائیل به غزه را محکوم کرد
آفتاب‌‌نیوز :

وزارت امور خارجه سعودی در این بیانیه، «حمله نیروهای رژیم اشغالگر صهیونیستی به نوار غزه محکوم کرد.»

این وزارتخانه با تاکید بر «ایستادگی عربستان سعودی در کنار مردم فلسطین، جامعه بین‌المللی را به تحمل مسئولیت‌هایش برای پایان دادن به تشدید تنش و فراهم کردن حفاظت لازم از غیرنظامیان و تلاش‌ برای پایان دادن به این درگیری طولانی‌ مدت، فراخواند.»

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، پیش از این نیز کشورها، سازمان ها و مقامات مختلف به طور جداگانه خواهان توقف تجاوزگری و پاسخگو کردن رژیم صهیونیستی در قبال جنایاتش شدند.

سخنگوی سازمان ملل در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی به غزه اظهار داشت که این سازمان همیشه نگران وضعیت انسانی غزه بوده است.

«استفان دوجاریک» سخنگوی سازمان ملل روز جمعه در خصوص حملات هوایی رژیم صهیونیستی به غزه گفت که ما همیشه نگران وضعیت انسانی در غزه بوده ایم و همچنان نگران این مساله هستیم.

وی تصریح کرد: ما با همکاران خود در غزه در ارتباط هستیم.

هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه اما در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی به غزه نه تنها این حملات را محکوم نکرد بلکه در موضعی جانبدارانه همه طرف ها را مسوول دانست و خواستار توقف پاسخ گروه های مقاومت به این جنایت شد.

«تور ونسلند» هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه عصر جمعه در بیانیه ای اعلام کرد که «عمیقا از تشدید تنش بین نظامیان اسرائیل و فلسطینی ها، از جمله قتل هدفمند یکی از رهبران جهاد اسلامی فلسطین در روز جمعه در داخل غزه، نگران هستم.»

جمهوری اسلامی ایران، قطر، ترکیه، الجزایر، اردن، تونس، سازمان همکاری اسلامی، شورای همکاری خلیج فارس، دولت نجات ملی یمن و اتحادیه عرب از جمله مهم ترین کشورها و سازمان های بین المللی بودند که در بیانیه هایی حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه را محکوم کردند.

در همین راستا، گزارشگر ویژه سازمان ملل در سرزمین های فلسطینی با ابراز تاسف از جنایات های تازه رژیم صهیونیستی در حمله به غزه تاکید کرد که کشتار عمدی فلسطینیان اکنون به مرحله شرم آور رسیده است.

«تور ونزلند» در اظهاراتی که گفت که کشتار مردم فلسطین در غزه همچنان ادامه دارد و در نتیجه حملات سه روز گذشته اسرائیل ده ها نفر کشته و صدها تن زخمی شدند.

وی افزود که «اسرائیل نمی تواند ادعا کند که در این مناقشه از خود دفاع می کند.»

گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در سرزمین های اشغالی فلسطین خواستار حضور نیروی پیشگیرانه این سازمان در سرزمین های اشغالی شد.

ونزلند با اعلام اینکه همه نوار غزه و ۶۰ درصد از کرانه باختری همچنان در اشغال اسرائیل است، تاکید کرد که تمام مردم غزه و فلسطین حق دارند در برابر حملات اسرائیل از خود دفاع کنند.

گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور فلسطین افزود که محاصره غزه باید برداشته شود و مردم باید به زندگی عادی بازگردند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین