کد خبر: ۷۸۶۴۸۲
تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۷

قطع برق شهر‌های خوزستان در گرمای بالای ۵۰ درجه/ یک مسئول: مردم مصرف برق را کاهش دهند

در روزهای اخیر و در اوج گرما و در حالی که دولت مدام در حال تبلیغ عدم قطعی برق است، قطع برق در برخی شهرهای خوزستان موجب نارضایتی شهروندان شده است.
قطع برق شهر‌های خوزستان در گرمای بالای ۵۰ درجه/ یک مسئول: مردم مصرف برق را کاهش دهند
آفتاب‌‌نیوز :

کیومرث زمانی، سخنگوی صنعت برق در جنوب غرب کشور در خصوص قطعی برق برخی شهرستان های شمال شرق خوزستان اظهار کرد: در این روزها شبکه برق خوزستان در حال ثبت رکوردهای تاریخی مصرف برق است به گونه‌ای که در روز پنجشنبه مصرف ۸۷۲۰ مگاوات برق ثبت شده است.  این میزان مصرف برق در حالی رخ داد که دمای هوا ۵۳ درجه و در برخی نقاط رطوبت ۹۰ درصدی بود؛ این شرایط موجب افزایش مصرف برق و پرباری برخی تجهیزات شبکه می شود.

سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور گفت: روز جمعه نیز مانند روز قبل از آن مصرف برق در بسیاری از نقاط به ویژه در شهرستان‌های ایذه، باغملک و رامهرمز بالا رفت به گونه‌ای که به دلیل افزایش مصرف برق و گرم شدن تجهیزات، پست اصلی باغملک برای مدت کوتاهی از دست رفت که بلافاصله همکاران موفق شدند بخش‌های زیادی از بارهای از دست رفته را با انتقال بار به شرایط عادی برگردانند و مردم برقدار شوند.

زمانی بیان کرد: مشکلی در ایستگاه فوق توزیع نداشتیم و همه ایستگاه‌های فوق توزیع در مدار بودند اما مشکل در ایستگاه اصلی انتقال برق باغملک رخ داد. در حال حاضر در شبکه مشکلی وجود ندارد و آخرین فیدرهای پست باغملک فرعی در حال اتصال است و تا دقایقی دیگر شهرستان باغملک به عنوان آخرین شهری که خاموشی را تجربه کرده بود، به صورت کامل به مدار مصرف برمی گردد.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، عنوان کرد: در این روزها که دما و رطوبت بسیار بالاست، هر چند تحمل گرما بسیار سخت است اما از مردم می‌خواهیم برای اینکه خاموشی را تجربه نکنند، مصرف برق را کاهش دهند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین