کد خبر: ۷۸۶۵۱۲
تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۳

جزئیات تاه از قتل ۱۰ نفر در رفسنجان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان جزییات نزاع خونین در رفسنجان را تشریح کرد. شروع ماجرا که در نهایت به قتل ۱۰ نفر از اتباع و چند نفر ایرانی انجامید با نزاع بین اتباع افغان در نزدیکی چاه آب کشاورزی بوده است.
جزئیات تاه از قتل ۱۰ نفر در رفسنجان
آفتاب‌‌نیوز :

رحمان جلالی با بیان اینکه حادثه عصر یکشنبه رفسنجان ابعاد امنیتی نداشت گفت: شروع ماجرا که در نهایت به قتل ۱۰ نفر از اتباع و چند نفر ایرانی انجامید با نزاع بین اتباع افغان در نزدیکی چاه آب کشاورزی بوده است.

وی با بیان اینکه دیروز جلسه شورای تامین شهرستان نیز با فوریت تشکیل و ابعاد مختلف حادثه بررسی شد، افزود: در یک نزاع حوالی چاه موتور کشاورزی احمدآباد شور در رفسنجان یک تبعه غیرمجاز افغانستانی به دنبال اختلاف شخصی بین چند نفر دیگر از اتباع ابتدا ۲ نفر ازکارگران موتور را با چاقو به قتل می‌رساند.

در این حین تعدادی ایرانی هم که در محدوده زمین‌های کشاورزی حضور داشتند با ضربات چاقو به قتل می‌رسند.

با شروع این ماجرا اتباع افغان دیگری نیز هم در محل حضور می‌یابند و در مجموع ۶ نفر از اتباع و چهار نفر افراد ایرانی به قتل می‌رسند.

با اقدام ماموران پلیس، به محض اطلاع از حادثه، اقدام برای بازداشت قاتل که متواری شده بود، شروع و برادر وی نیز همان ابتدا بازداشت می‌شود.

برادر قاتل مدعی شده ضارب مشکلات روحی روانی و اعتیاد داشته، در افغانستان نیز جزو دسته اراذل و مخلان امنیت بوده است و حتی خانواده خود و سایر اتباع را به قتل تهدید کرده بوده است.

برخی افراد به قتل رسیده از خویشاوندان قاتل و تبعه افغان هستند.

با بررسی همه ابعاد موضوع مشخص شد حادثه به هیچ وجه ابعاد امنیتی نداشته است. اختلاف قبلی بین اتباع که برخی از آنان به عنوان کارگر کار می‌کرده‌اند جرقه شروع این ماجرا را زده و موضوع ارتباطی به مردم ایران نداشته است.

قاتل که قبل از خروج از استان در شهرستان انار توسط ماموران انتظامی بازداشت شده قبل از بازداشت اقدام به خودزنی نیز کرده بوده است.

براساس گزارش خبرگزاری‌ها، یک نفر نیز در این حادثه زخمی شده که تحت درمان قرار دارد و حال وی مساعد گزارش شده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین