کد خبر: ۷۸۶۸۷۴
تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۷

گوترش: امنیت واقعی از طریق سلاح‌های هسته‌ای بدست نمی‌آید

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد: امنیت واقعی هرگز از طریق سلاح‌های هسته‌ای بدست نمی‌آید بلکه از طریق گفتگو، مذاکره، احترام متقابل و تعهد به قوانین بین المللی به دست می‌آید.
گوترش: امنیت واقعی از طریق سلاح‌های هسته‌ای بدست نمی‌آید
آفتاب‌‌نیوز :

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل روز سه شنبه به وقت محلی در پیامی به مناسبت هفتاد و هفتمین سالگرد بمباران اتمی شهر ناگازاکی در ژاپن گفت: استفاده از سلاح های هسته ای علیه هیروشیما و ناکازاکی یک فاجعه انسانی بی نظیر در تاریخ را رقم زد.

وی تصریح کرد: این بمباران عصر جدیدی را آغاز کرد که در آن بشریت می توانست انقراض خود را به وجود آورد. از آن زمان، به مدت ۷۷ سال، خطر ویرانی هسته ای، بشریت را تحت تاثیر قرار داده است.

گوترش افزود: امروز، چشم انداز درگیری هسته ای بار دیگر قوت گرفته است. حمله روسیه به اوکراین به ما یادآوری می کند که در هر زمان، فقط چند دقیقه تا نابودی احتمالی فاصله داریم.

دبیر کل سازمان ملل تصریح کرد: لفاظی های خطرناک و تهدیدات هسته ای نشان می دهند که اینها سلاح های امتیاز گیری و اعمال زور هستند.

وی اضافه کرد: ما ادعاهای نادرستی می شنویم که سلاح های هسته ای امنیت را تامین می کنند. امنیت واقعی هرگز از طریق سلاح های هسته ای بدست نمی آید. این امنیت از طریق گفتگو، مذاکره، احترام متقابل و تعهد به قوانین بین المللی به دست می آید.

دبیر کل سازمان ملل ادامه داد: معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته ای (ان پی تی) بستر رژیم خلع سلاح هسته ای است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین