کد خبر: ۷۸۷۰۶۸
تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۸

واکنش جان بولتون به ادعاها درخصوص تلاش یک ایرانی برای ترور وی

مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا در بیانیه‌ای به اتهام یک ایرانی برای ترور وی واکنش نشان داد.
واکنش جان بولتون به ادعاها درخصوص تلاش یک ایرانی برای ترور وی
آفتاب‌‌نیوز :

جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا در دوران ترامپ روز چهارشنبه در بیانیه‌ای نوشت: من می‌خواهم از وزارت دادگستری آغاز پیگرد قضایی که امروز از آن پرده‌برداری شده، از اف بی آی برای پشت‌کارش درخصوص یافتن تهدیدات ایران علیه شهروندان آمریکایی و از سرویس مخفی برای محافظت از ما دربرابر تلاش‌های تهران قدردانی کنم.

وی در ادامه مدعی شد: با اینکه در حال حاضر چیز زیادی نمی‌تواند به طور عمومی منتشر شود، یک مسئله غیرقابل انکار است و آن این است که ایران دشمن آمریکا محسوب می‌شود. اهداف ضدآمریکایی آن‌ها تغییری نکرده و تهدید جهانی آن‌ها در حال گسترش است.

بولتون در ادامه اتهامات واهی خود آورده است: بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای 2015 زخمی است که خودمان به خودمان و متحدان نزدیک‌مان در خاورمیانه می‌زنیم. من به اینکه این اتفاق هرگز رخ ندهد، متعهد هستم.

به نوشته شبکه سی ان بی سی، وزارت دادگستری آمریکا روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که "شهرام پورصفی"، شهروند ایرانی ۴۵ ساله قصد داشته تا برای تلافی شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی در ژانویه 2020، مشاور امنیت ملی دولت ترامپ را ترور کند.

پورصفی قصد داشته تا در اکتبر ۲۰۲۱ (مهر-آبان ۱۴۰۰) با اعطای سیصدهزار دلار به برخی اشخاص در ایالات متحده، آن‌ها را به پیاده کردن نقشه ترور "جان بولتون" یا در واشنگتن و یا در مریلند مجاب کند.

اگر پورصفی محکوم شود می‌تواند با ده سال حبس و جریمه نقدی دویست و پنجاه هزار دلاری برای تلاش برای انجام قتل قراردادی و ۱۵ سال حبس و جریمه نقدی دویست و پنجاه هزار دلاری برای حمایت مادی از نقشه ترور فراملی مواجه شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین