کد خبر: ۷۸۷۱۹۰
تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۳

اعتراف توماس باخ به مواجهه با یک معضل حل نشدنی در ورزش

​توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) گفت که این سازمان در حال حاضر توصیه‌های مربوط به تعلیق ورزشکاران روسیه و بلاروس را تغییر نخواهد داد.
اعتراف توماس باخ به مواجهه با یک معضل حل نشدنی در ورزش
آفتاب‌‌نیوز :

رئیس کمیته بین‌المللی المپیک درباره حضور ورزشکاران روس در بازیهای المپیک گفت: اکنون زمان تغییر توصیه ها و مواضع نیست. ما هنوز دعوت از ورزشکاران روسی یا بلاروسی را به مسابقات توصیه نمی کنیم. در واقع همچنان موضع ما در قبال این ورزشکاران عدم دعوت است.

به گزارش سایت TVP، رئیس IOC اذعان داشت که این سازمان با «معضل حل نشدنی» مواجه است زیرا وظیفه ورزش گرد هم آوردن مردم است. باخ گفت: وظیفه ما در شرایط فعلی باید این باشد که نشان دهیم مسابقات می‌تواند صلح آمیز باشد.

این سازمان در پایان ماه فوریه توصیه کرد فدراسیون های ورزشی روس ها و بلاروس ها را از تمام مسابقات بین المللی حذف کنند. کمیته المپیک روسیه اعلام کرد که توصیه‌های کمیته بین‌المللی المپیک و تصمیمات فدراسیون‌های بین‌المللی که بر اساس آن‌ها اتخاذ شده است اصول منشور بین‌المللی المپیک را نقض می‌کند.

باخ در ژوئن گفت که توصیه به محرومیت ورزشکاران روسیه به دلیل تمایل به تضمین ایمنی آنها در مسابقات است. ماریا لاسیتسکنه قهرمان المپیک در پرش ارتفاع سپس در نامه ای سرگشاده به باخ اظهار داشت که برعکس، او یک جنگ ورزشی را راه انداخت.

به دلیل این شرایط ورزشکاران روس ممکن است جواز حضور در المپیک پاریس را کسب نکنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین