کد خبر: ۷۸۷۲۳۱
تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۷

روسیه نتایج مثبت در مذاکرات وین را کاملا امکان پذیر دانست

معاون سخنگوی وزارت خارجه روسیه در نشست خبری با اشاره به مذارکات اخیر پیرامون احیای برجام در وین و تاکید بر لزوم درک واضح غرب از منافع تمامی طرف‌های مذاکره گفت: دستیابی به یک نتیجه مثبت «کاملا امکان پذیر» است.
روسیه نتایج مثبت در مذاکرات وین را کاملا امکان پذیر دانست
آفتاب‌‌نیوز :

ایوان نچایف معاون اداره اطلاعات و مطبوعات وزارت خارجه روسیه با بیان اینکه مذاکرات برای از سرگیری بازگشت به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) زمانی به نقطه پایان می‌رسد که منافع تمامی طرف‌ها به درستی مد نظر گرفته شود، نسبت به درک واضح طرف‌های غربی از این مساله ابراز امیداوری کرد.

به گزارش خبرگزاری تاس، این دیپلمات روس با تاکید بر اینکه نزدیک شدن مواضع کشورها به اراده سیاسی آن‌ها بستگی دارد، خاطر نشان کرد: میان طرف‌ها اصلی در مذاکرات بازگشت به برجام، مسائل حل نشدنی وجود ندارد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که واشنگتن در نهایت دیدگاه‌های خودخواهانه را کنار گذاشته و به پیروی دقیق از قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل بپردازد.

مقام وزارت خارجه روسیه با انتقاد از سیاست‌های دولت‌های آمریکا علیه ایران تاکید کرد گام‌های متقابل تهران درمورد تعهدات داوطلبانه‌ هسته‌ای تنها در پاسخ به نقض‌های شدید واشنگن از برنامه توافق هسته‌ای بوده‌است.

مذاکرات غیرمستقیم بین ایران و آمریکا با میانجی‌گری اتحادیه اروپا از هفته گذشته در وین اتریش برگزار شد و طرفین بدون آنکه به متن مشخصی برای بازگشت به این توافق برسند، مذاکرات خود را به پایان رساندند. با این حال طرفین از حصول پیشرفت‌هایی در این دور از مذاکرات خبر دادند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین