کد خبر: ۷۸۷۲۸۲
تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۳

رییسی: استان جنوبی کرمان تشکیل خواهد شد

رییس جمهور گفت: موضوع استان شدن جنوب کرمان در دستور کار دولت است و استان جنوبی کرمان حتما تشکیل خواهد شد.
رییسی: استان جنوبی کرمان تشکیل خواهد شد
آفتاب‌‌نیوز :

سید ابراهیم رییسی روز جمعه در جمع اقشار مختلف مردم جنوب کرمان در محل مصلای شهر جیرفت اظهارداشت: این موضوع بار‌ها مطرح شده، اما اجرای آن با تاخیر مواجه بوده و این موضوع با توجه به مطالعات و ظرفیت‌هایی که در جنوب استان وجود دارد حتما در دستور است.

وی در ادامه با اشاره به درخواست‌ها برای حل مشکل کارگران شرکت معادن فاریاب (معدن آسمینون واقع در شهرستان منوجان) اظهارداشت: خلع ید (بهره بردار) انجام شده و بزودی این معادن به افراد اهل واگذار خواهد شد، لذا نگرانی عزیزان مرتفع می‌شود. یک کار تحولی و انقلابی در معادن کرمان لازم است انجام شود.

رییس جمهور همچنین با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی در جنوب استان کرمان گفت: زمین حاصلخیز جنوب استان کرمان باید با الگوی مناسب کشت برای خودکفایی در تولید کالا‌های اساسی کشور و استقلال کشاورزی ایران اسلامی به کار گرفته شود. از جیرفتی‌ها و مردم جنوب کرمان می‌خواهم در استقلال و خودکفایی کشور در کالا‌های اساسی و کشت مناسب با لحاظ منافع و مشوق‌هایی برای کشاورزان، به استقلال کشاورزی کشور کمک کنند.

وی همچنین با اشاره به خسارت‌های سیل در جنوب کرمان گفت که احداث سیل بند جیرفت و دیگر آب بند‌ها ضرورت دارد که در مصوبات سفر به طور جدی دنبال می‌شود.

سفر استانی دولت به کرمان از عصر روز پنجشنبه (۲۱ مردادما) شروع و تا امروز ادامه دارد.

شماری از وزیران و معاونان رییس جمهور، رییسی را در این سفر همراهی می‌کنند که در سفر‌های جداگانه به شهرستان‌های مختلف از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این مناطق قرار می‌گیرند.

از روز چهارشنبه (۲۰ مردادماه) ۲۹ میز خدمت و ارتباط مردمی با حضور شماری از معاونان وزیران یا دیگر مدیران وزارتخانه‌ها به عنوان نمایندگان تام الاختیار وزرا در ادارات مختلف استان کرمان تشکیل شده است تا علاوه بر دیدار چهره به چهره با مردم و بررسی شکایت‌ها و پیشنهادها، خواسته‌ها و نامه‌های مکتوب مردمی نیز دریافت شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین