کد خبر: ۷۸۷۳۹۱
تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۵

آمار جهانی کرونا؛ مرگ بیش از ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار بیمار تاکنون

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۵۹۴ میلیون و ۳۰۲ هزار و ۶۱۱ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۴۵۲ هزار و ۳۵۸ بیمار کووید نیز تأیید شده است.
آمار جهانی کرونا؛ مرگ بیش از ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار بیمار تاکنون
آفتاب‌‌نیوز :

براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۴.۶ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۲ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۱ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و نیز سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۱ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۶ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۳ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۴,۶۴۳,۶۳۲ ۱,۰۶۲,۱۵۱
۲ هند ۴۴,۲۳۹,۳۷۲ ۵۲۶,۹۹۶
۳ فرانسه ۳۴,۱۹۱,۹۱۹ ۱۵۳,۰۶۴
۴ برزیل ۳۴,۱۴۸,۱۳۱ ۶۸۱,۳۱۷
۵ آلمان ۳۱,۵۳۵,۳۴۳ ۱۴۵,۶۹۸
۶ انگلیس ۲۳,۴۲۰,۸۲۶ ۱۸۶,۰۸۷
۷ ایتالیا ۲۱,۴۵۵,۲۹۱ ۱۷۳,۸۵۳
۸ کره جنوبی ۲۱,۲۳۶,۳۵۵ ۲۵,۵۶۶
۹ روسیه ۱۸,۸۲۴,۲۸۲ ۳۸۳,۰۱۱
۱۰ ترکیه ۱۶,۲۹۵,۸۱۷ ۹۹,۶۷۸

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۴۶۵ هزار و ۵۷۹ مورد ابتلا و ۱۴۲ هزار و ۸۰۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین