کد خبر: ۷۸۷۴۷۶
تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۴

اهواز آلوده‌ترین کلانشهر/ تنفس هوای پاک برای شیرازی‌ها

بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست در بین هشت کلانشهر کشور امروز(۲۲ مردادماه) شهر اهواز آلودگی هوا را با وضعیت ناسالم برای همه تجربه کرده است. کیفیت هوای شش کلان‌شهر نیز در وضعیت قابل قبول قرار دارد و هوای شیراز در شرایط پاک است.
اهواز آلوده‌ترین کلانشهر/ تنفس هوای پاک برای شیرازی‌ها
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست درباره کیفیت هوای هشت کلانشهر کشور، امروز آلاینده شاخص هوای اهواز، ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون با میانگین ۱۸۰ و به عنوان آلوده‌ترین کلانشهر کشور در وضعیت ناسالم برای همه قرار گرفته است.

پس از آن کیفیت هوای شش کلانشهر تهران، کرج، اصفهان، اراک، مشهد و تبریز با رسیدن به عدد ۹۹، ۸۸، ۷۵، ۶۵، ۵۹ و ۵۲ در شرایط قابل قبول قرار دارد. مردم در شهر تهران هوای مطلوب را با آلاینده شاخص ازن تنفس کرده‌اند اما در پنج کلانشهر دیگر آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بوده‌ است.

اهالی شهر شیراز هوای پاک را با رسیدن به عدد ۳۲ و با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون تنفس کرده‌اند.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه‌های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه‌ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین