کد خبر: ۷۸۷۵۷۵
تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۳

شرط سفر به عتبات عالیات در اربعین اعلام شد

جانشین ستاد استانی مدیریت و پیشگیری کرونا در یزد گفت: زائران بزرگواری که برای حضور در راهپیمایی اربعین قصد سفر به عتبات را دارند حتما باید دو دوز واکسن را دریافت کرده باشند و البته افرادی که شش ماه نیز از دریافت واکسن آنان گذشته باشد باید یک دوز یادآور تزریق نمایند.
شرط سفر به عتبات عالیات در اربعین اعلام شد
آفتاب‌‌نیوز :

علی اکبر عزیزی عصر امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت و پیشگیری کرونا با اشاره به روند کاهشی بیماران سرپایی و بستری کرونایی در استان اظهار کرد: هر چند این کاهش موجب خوشحالی است، اما حقیقتا نمیتوان به این روند اعتماد داشت و به پایداری آن خوشبین بود.

وی با اشاره به وضعیت قرمز کرونایی در شهرستان‌های میبد، بهاباد و خاتم افزود: مردم باید نسبت به رعایت شیوه نامه‌ها و واکسیناسیون اهتمام لازم را داشته باشند.

جانشین ستاد استانی مدیریت و پیشگیری کرونا در یزد تصریح کرد: هم استانی‌های عزیز از سنین ۵ سال به بالا باید نسبت به واکسیناسیون اهتمام لازم را داشته و چنانچه دوز‌های اول، دوم و سوم را دریافت نکردند نسبت به این مهم اقدام نمایند ضمن اینکه دوز یادآور نیز باید برای کسانی که واکسن تزریق نمودند انجام شود.

عزیزی با اشاره به ثبت نام دانش آموزان در مدارس خاطر نشان کرد: هرچند برای ثبت نام دانش آموزان ارائه کارت واکسن ضروری نیست، اما به خانواده‌های دانش آموزان توصیه میکنیم بحث واکسیناسیون آنان به ویژه برای دانش آموزان زیر ۱۲ سال را جدی بگیرند چرا که با راه اندازی سرویس‌های مدارس احتمال ابتلا بالاتر است.

جانشین ستاد استانی مدیریت و پیشگیری کرونا در یزد خطاب به علاقه‌مندان سفر اربعین گفت: زائران بزرگواری که برای حضور در راهپیمایی اربعین قصد سفر به عتبات را دارند حتما باید دو دوز واکسن را دریافت کرده باشند و البته افرادی که ۶ ماه نیز از دریافت واکسن آنان گذشته باشد باید یک دوز یادآور تزریق نمایند.

عزیزی از اجرای طرح واکسیناسیون خانه به خانه در استان خبر داد و گفت: برای واکسیناسیون مردم عزیز استان طرح مراجعه به درب منازل در روستا‌ها و شهر‌ها اجرایی خواهد شد.

معاون استاندار یزد محرم و صفر را بهترین فرصت برای اقناع مردم توسط وعاظ و روحانیون نسبت به امر واکسیناسیون برشمرد و خاطرنشان کرد: انشالله با همراهی مردم عزیز استان و تکمیل واکسیناسیون شاهد ریشه کن شدن این بیماری و بازگشت به زندگی عادی در جامعه باشیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین