کد خبر: ۷۸۷۵۹۳
تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۱
در واکنش به درخواست برای خلع سلاح کامل کره شمالی

پیونگ یانگ خطاب به گوترش: مراقب باش!

وزارت خارجه کره شمالی با انتقاد از اظهارات دبیرکل سازمان ملل در مورد حمایت وی از خلع سلاح هسته‌ای کامل این کشور، این اظهارات را "جانبدارانه و غیرمنصفانه" توصیف کرد.
پیونگ یانگ خطاب به گوترش: مراقب باش!
آفتاب‌‌نیوز :

پس از آن که آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در دیدار با یون سوک یول، رئیس جمهور کره جنوبی، گفت که از تلاش‌ها برای خلع سلاح کامل کره شمالی حمایت می‌کند، خبرگزاری رسمی کره شمالی بیانیه‌ای را از وزارت امور خارجه منتشر کرد.

به گزارش الحدث، کیم سون جونگ، معاون وزیر خارجه کره شمالی در این بیانیه گفت: "فقط می‌توانم تاسف عمیق خود را نسبت به اظهارات دبیرکل سازمان ملل که به شکلی آشکار جانبدارانه و غیرمنصفانه بوده و با تعهدات وی در منشور ملل متحد در رابطه با موضوع شبه جزیره کره مغایرت دارد، ابراز کنم. "

کیم افزود که دبیرکل سازمان ملل نباید از دولت یک کشور خاص دستور بگیرد یا بپذیرد، بلکه باید از انجام هر گونه اقدامی که ممکن است به موقعیت او به عنوان یک مقام بین المللی که تنها مقابل سازمان ملل مسئول است، لطمه بزند، خودداری کند.

وی تاکید کرد که "خلع سلاح اتمی کامل، قابل راستی‌آزمایی و برگشت‌ناپذیر، نقض حاکمیت جمهوری دموکراتیک خلق کره است. "

کیم از گوترش خواست در بحبوحه وضعیت بسیار وخیم در شبه جزیره کره هنگام بر زبان آوردن «کلمات خطرناک» مراقب باشد.

کره شمالی طی سال جاری میلادی، به شکلی بی‌سابقه موشک آزمایش کرده است و مقامات کره جنوبی و واشنگتن معتقدند که به نظر می‌رسد پیونگ یانگ در بحبوحه توقف مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای، برای اولین بار از سال ۲۰۱۷ یک سلاح هسته‌ای را آزمایش کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین