کد خبر: ۷۸۷۶۵۰
تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۳

بحران در آلمان؛ خشک شدن رود راین و کورشدن مسیر انتقال نفت

سطح آب رودخانه راین به‌خاطر موج گرما و خشک‌سالی در اروپا در تابستان جاری پایین آمده و حالا عمق آن برای گذشتن کشتی‌های حامل محصولات نفتی بسیار کم شده است.
بحران در آلمان؛ خشک شدن رود راین و کورشدن مسیر انتقال نفت
آفتاب‌‌نیوز :

رودخانه راین به عنوان یکی از مسیر‌های اصلی حمل‌ونقل در اروپا، به‌زودی به‌خاطر کاهش سطح آب قابل کشتیرانی نخواهد بود و عرضه زغال سنگ و محصولات نفتی در اروپا را محدود خواهد کرد.

به‌گزارش اویل پرایس، عرضه سوخت‌هایی مانند زغال‌سنگ و محصولات نفتی در اروپا طی روز‌های آینده به خاطر پایین آمدن سطح آب در رودخانه راین بیش از پیش مختل خواهد شد. این رودخانه که یکی از مسیر‌های اصلی حمل‌ونقل در اروپاست، به‌زودی به‌خاطر کاهش سطح آب قابل کشتیرانی نخواهد بود.

رودخانه راین یک مسیر حمل‌ونقل اصلی برای محصولات نفتی در اروپاست که از شمال شرق در سوئیس آغاز شده و پس از گذشتن از آلمان، فرانسه و هلند به دریای شمال می‌ریزد. سطح آب در این رودخانه به‌خاطر موج گرما و خشک‌سالی در اروپا در تابستان جاری پایین آمده و حالا عمق آن برای گذشتن کشتی‌های حامل محصولات نفتی بسیار کم شده است.

کشتی‌ها مجبورند حجم بار خود را کم کنند تا وزن آن‌ها برای عبور از این رودخانه کاهش یابد؛ به‌این‌ترتیب هزینه کشتیرانی افزایش یافته و محموله‌های زغال‌سنگ و سوخت با تاخیر دریافت می‌شوند.

درنتیجه تولید برق در آلمان تحت تاثیر قرار گرفته است. سطح آب در مسیر کواب در آلمان در حال حاضر به کمتر از آستانه ۴۰سانتی‌متر که برای حمل‌ونقل مناسب است رسیده و انتظار می‌رود طی روز‌های آینده پایین‌تر هم بیاید. بخشی از حمل‌ونقل کالا‌ها از طریق مسیر‌های ریلی انجام می‌شود که تامین زغال‌سنگ و سوخت را برای اروپا سخت کرده است.

پایین آمدن سطح آب در رودخانه راین مدت‌هاست عرضه زغال‌سنگ را تحت تاثیر قرار داده و باعث بالا رفتن شدید قیمت برق در آلمان شده است. بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا مدت‌هاست تولید برق از نیروگاه‌های زغال‌سنگ خود را برای صرفه‌جویی در مصرف گاز افزایش داده است. اما به نظر می‌رسد تولید در دو نیروگاه زغال‌سنگ این کشور تا هفته اول سپتامبر به خاطر عرضه محدود زغال‌سنگ از طریق رودخانه راین کاهش یابد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین