کد خبر: ۷۸۷۷۱۳
تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۱

زمان احتمالی احیای برجام به روایت اولیانوف

نماینده روسیه در مذاکرات وین گفت که امکان حصول توافق نهایی بر سر احیای برجام تا یک هفته آینده وجود دارد.
زمان احتمالی احیای برجام به روایت اولیانوف
آفتاب‌‌نیوز :

میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین در گفت‌وگو با خبرگزاری تاس درباره روند مذاکرات وین اظهار داشت: در صورت پیشرفت مطلوب اوضاع، حصول توافق نهایی درخصوص احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تا هفته آینده ممکن است.

او ادامه داد: البته، این در شرایطی ممکن است که تمام طرف‌های شرکت‌کننده در مذاکرات وین با نسخه پیش‌نویسی که از سوی هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا در هشتم اوت ارائه شد، موافقت کنند. اکنون باید منتظر آغاز هفته آینده باشیم.

اولیانوف تصریح کرد: هماهنگ‌کنندگان اتحادیه اروپا اصلاحات متعددی را در متنی که اکنون روی میز است، انجام داده‌اند.

او که نماینده روسیه در مذاکرات نیز هست در ادامه خاطر نشان کرد: این متن اتحادیه اروپا نیست، بلکه متن تدوین شده از سوی تمام شرکت کنندگان در مذاکراتی است که از آوریل گذشته در جریان بوده است. نمایندگان اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ‌کننده ممکن است گزینه‌هایی را پیشنهاد دهند، کاری که تاکنون انجام داده‌اند.

اولیانوف با ادعای اینکه “ظاهرا ایالات متحده با آن موافقت کرده است” افزود: این در حالی است که ایران هنوز موضع خود را درقبال این متن مشخص نکرده است. به همین دلیل است که من درباره مسائلی که تهران ممکن است همچنان داشته باشد، گمانه‌زنی نمی‌کنم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین