کد خبر: ۷۸۷۹۳۲
تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۰

استیون کینگ: برای فکر نکردن به ترامپ رُمان نوشتم

«استیون کینگ» نویسنده مطرح آمریکایی، «دونالد ترامپ» رییس جمهور سابق آمریکا را فردی وحشتناک توصیف کرد.
استیون کینگ: برای فکر نکردن به ترامپ رُمان نوشتم
آفتاب‌‌نیوز :

این نویسنده پرکار و ۷۴ ساله در گفت‌وگویی با ساندی تایمز به در اظهار نظر صریح درباره رییس جمور سابق آمریکا گفته: «فکر می‌کنم که ترامپ رییس جمهور وحشتناک و فرد وحشتناکی بود که واقعاً دست به رفتار جنایتکارانه می‌زد. او یک جامعه‌ستیز بود که تلاش کرد دموکراسی آمریکا را نه به خاطر خواسته‌های سیاسی خودش، بلکه به این دلیل آن که که نمی‌توانست شکیت را قبول کند، واژگون کند».

هنگامی که از او درباره ظهور فاشیسم در آمریکا پرسیده شد، توضیح داده: «یک جناح راست قدرتمند و سیاسی در آمریکا وجود دارد و آنها در برخی از رسانه ها یک بلندگو دارند. آنها فاشیست نیستند اما راست‌گرایان افراطی هستند، کسانی که منکر تغییرات آب و هوایی هستند و این یک مشکل واقعی است».

«کینگ» که یکی از پرکارترین نویسندگان روی کره زمین است که تاکنون ۶۴ رمان منتشر کرده است که با «کری» در سال ۱۹۷۴ شروع شد. پس از گذشت ۵۰ سال از زندگی حرفه‌ای‌اش بیش از ۳۵۰ میلیون نسخه از آثارش فروخته شده و شصت و پنجمین رمان او با نام «قصه پریان» در سپتامبر منتشر خواهد شد.

او درباره رمان جدیدش نیز گفت: «آنچه که فکر می‌کردم دوست دارم انجام دهم این بود که یک کتاب خواندنی و خوب بنویسم و ایده‌ام آن بود کاری کنم که خوشحالم کند و من را از فکر کدن به کووید و ترامپ، سیاست و هر چیز دیگری که هر روز گرفتارش هستم دور کند و این تقریباً با رمان «قصه پریان» اتفاق افتاد.

«استیون کینگ» خالق بیش از ‌۲۰۰ اثر ادبی در ژانرهای وحشت و خیال‌پردازی است. او نویسندگی را در سن هفت‌سالگی آغاز کرد و با نام‌های مستعار «ریچارد باکمن» و «جان سوئیتن» آثار متعددی نوشته است. رمان‌های «کینگ» چنان با استقبال گرمی از سوی خوانندگان او روبه‌رو شد و فیلم‌های زیادی بر اساس آن‌ها در سینما ساخته شد.

کارگردانان مطرح با اقتباس از رمان‌های او فیلم‌های بسیاری ساخته‌اند. برخی از این فیلم‌ها با بازی درخشان بازیگران نام‌دار بر پرده رفته که از آن جمله می‌توان به «درخشش»، «مسیر سبز»، «رهایی از شائوشنگ»، «آن»، «مه»، «میزری» و «۱۴۰۸» اشاره کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین