کد خبر: ۷۸۸۰۰۷
تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۳

ترامپ: اتفاقات وحشتناکی در آمریکا رخ خواهد داد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا همزمان با طرح اتهامات علیه خودش هشدار داد که اگر وضعیت آرام نشود، "اتفاقات وحشتناکی" در آمریکا رخ خواهد داد.
ترامپ: اتفاقات وحشتناکی در آمریکا رخ خواهد داد
آفتاب‌‌نیوز :

ترامپ روز دوشنبه به وقت محلی در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز گفت: آمریکا در موقعیت بسیار خطرناکی قرار دارد. عصبانیت فوق‌العاده‌ای در جامعه نسبت به همه فسادها وجود دارد که قبلاً هرگز ندیده‌ بودم.

رئیس‌جمهور سابق آمریکا مدعی شد که " تمام تلاش خود را" برای کمک به آمریکا انجام خواهد داد و افزود که باید آرامش برقرار شود.

ترامپ ادامه داد که آمریکایی‌ها یک فساد دیگر را تحمل نخواهند کرد.

این درحالی است که حکم بازرسی وزارت دادگستری آمریکا نشان می‌دهد که او به دلیل جلوگیری از اجرای عدالت و نقض احتمالی قانون جاسوسی تحت پیگرد قرار گرفته است.

وی افزود که دستیاران وی با وزارت دادگستری آمریکا تماس گرفته‌اند و پیشنهاد همکاری ترامپ با این وزارتخانه را مطرح کرده‌اند.

رئیس‌جمهوری سابق آمریکا تاکید کرد: اگر کمکی از دست من یا دستیارانم برمی‌آید، ما قطعا آماده این همکاری هستیم.

ترامپ تصریح کرد: تاکنون چنین موردی نبوده است که از افسران مجری قانون برای ورود به خانه رئیس‌جمهوری سابق آمریکا استفاده شود و خشم فوق‌العاده‌ای در کشور در سطح بی‌سابقه وجود داشته باشد.

رییس جمهوری سابق آمریکا همچنین گفت که وزارت دادگستری تاکنون به پیشنهاد همکاری او پاسخ نداده است.

وی در همین حال با اشاره به اتهامات گذشته علیه خود در خصوص نزدیکی به روسیه گفت: سالها اتهامات و طرح های ساختگی و جعلی و فساد در مورد روسیه وجود داشته است.

وی ادامه داد: برای افرادی که چنین اقداماتی انجام می دهند، هیچ عواقبی وجود ندارد. آنها در یک حمله پنهانی در جایی که کسی گمان آن را نمی برد، به خانه رئیس جمهوری سابق آمریکا وارد شدند.

ترامپ مدعی شد که اف بی آی " یورش می برد و هر چه می خواهد ضبط می کند".

اف بی آی در پی یورش دوشنبه گذشته به اقامتگاه ترامپ، اسناد قضایی را منتشر کرد که نشان می داد این عملیات بخشی از تحقیق در باره نقض احتمالی سه قانون مرتبط با نحوه برخورد و اداره اسناد دولتی توسط ترامپ بوده است.

بر اساس اسناد قضائی که روز جمعه انتشار یافت، اف بی آی در این جستجو ۱۱جعبه حاوی اسناد محرمانه و طبقه بندی شده یافت که ترامپ در پایان دوره ریاست جمهوری خود از کاخ سفید بیرون برده بود و روی برخی از این جعبه ها مهر کاملا محرمانه زده شده بوده است.

اما ترامپ تاکنون با انکار همه اتهامات و خطاکاری ها گفته که این اسناد را در هنگام اقامت در کاخ سفید از حالت محرمانه بیرون آورده است.

به نقل از شبکه ام اس ان بی سی؛ قانون جاسوسی که پیشینه آن به جنگ اول جهانی می رسد، یکی از سه قانونی است که ممکن است رئیس جمهوری سابق آمریکا در پی یورش هفته گذشته ماموران پلیس فدرال آمریکا "اف بی آی" به اقامتگاه او در مار آ لاگو در فلوریدا، به نقض آنها متهم شود.

لیزا روبین کارشناس حقوقی در این مورد می گوید : هر مورد نقض این قانون که بر اساس آن در اختیار گذاشتن یا انتشار اطلاعاتی که ممکن است به صورت بالقوه به ایالات متحده آسیب برساند و یا موجب دشواری یا زیان برای این کشور شود ممنوع است، حداکثر ۱۰ سال زندان در پی دارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین