کد خبر: ۷۸۸۱۱۲
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۳

اعلام میزان و نحوه «افزایش حقوق» بازنشستگان تامین اجتماعی؛ فردا

سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از اتخاذ تصمیم برای افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: جزئیات و نحوه اجرا فردا اعلام می‌شود.
اعلام میزان و نحوه «افزایش حقوق» بازنشستگان تامین اجتماعی؛ فردا
آفتاب‌‌نیوز :

محمدهادی زاهدی وفا در نشستی با خبرنگاران گفت: قشر بازنشسته در گذشته جایگاه و منزلت خود را از دست داده و مورد کم توجهی در برنامه ریزی‌ها و سیاست گذاری‌ها قرار گرفته است.

وی افزود: تلاش کردیم اتفاقات بهتری رخ دهد اما وارث وضعیت گذشته هستیم و ناترازی‌هایی وجود دارد. ناترازی صندوق‌های بازنشستگی از جمله چالش‌های ماست. تصمیمات حرفه‌ای در گذشته اتخاذ نشده و دو صندوق بازنشستگی ما به بودجه دولت متکی شده‌اند در حالی که باید تعادل در منابع و مصارف وجودداشته باشد و خودشان را بر اساس یک فرمول اقتصادی اداره کنند. تصمیمات درباره بازنشستگان در سطح قوانین دولت و مجلس است.

سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ۱۷ صندوق دیگر هم داریم و آنها نیز مشکلاتی دارند. طبق قانون ساختار جامع رفاه اینها باید یکپارچه و ذیل وزارت رفاه ادغام شوند.

زاهدی وفا درباره آخرین وضعیت افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی غیرحداقلی بگیر گفت: اختیارات هیئت وزیران به وزرای عضو تفویض شد. ما هم درچارچوب مصوبه شورای عالی کار و طبق قوانین باید تصمیم می‌گرفتیم اما محدودیت های منابع وجود داشت و دارد.

وی اضافه کرد: با نمایندگان بازنشستگان جلساتی داشتیم؛ تصمیم گرفتیم قانون اجرا و برنحوه اجرا توافق کردیم و جلسه‌ای فردا با نمایندگان بازنشسته ها داریم که خودشان نحوه افزایش را اعلام و اطلاع رسانی می‌کنند.

سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: پیشنهادهایی در زمینه واگذاری برخی سهام‌ها به بازنشستگان مطرح شده است. یکی از پیشنهادها این است که صندوق زمین و ساختمان در هر استان برای بازنشستگان تاسیس کنیم. در مجموع تصمیمات خوبی گرفته شده و فردا در جلسه کانون‌های بازنشستگی اعلام می‌شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
0
9
دولت ...و بیسواد سنگی انداخته که وارد ششمین ماه شده هنوز کسی نتوانسته در بیاره
بازنشسته خسته
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
0
7
ترا خدا ول کنید جقدر دارید کش میدید
شما هم بازنشسته می شید
انشاا۰۰۰ ..
حمید
|
Netherlands
|
۱۵:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
0
10
فقط وفقط مصوبه شورا یعنی 38درصد+515 هزار تومن با اینکه این 38 درصد به درد امروز هم نخواهد خورد ومال 6 ماه پیش بوده اما فقط درباره این مصوبه واجرای آن باید بحث بشه نه چیزی دیگه .حالا شما بعد از این هر سهامی یا هر خونه وزمینی میخوای بدید در مرحله ی بعدی خواهد بود .در یک کلام جناب سرپرست بی کفایت وزارت کار تو هر جوری که مایلی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را بدی بده حالا ...و بده برای ما فرقی نداره فقط پیش از این با ما وبا کلمات بازی نکن که در این 5 ماه فقط با اعصاب وزندگی ما بازی کردید .بس کنید وکمی خجالت بکشید این هم میدانیم که شماها ...خجالت نمیدانید
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین