کد خبر: ۷۸۸۱۱۳
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۷

کشف ۷۱ درصد سرقت‌های رخ داده در پایتخت/ تاثیر روشنایی معابر و کیفیت خودرو‌ها در کاهش سرقت

فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد که ۷۱ درصد سرقت‌های رخ داده در پایتخت کشف می‌شود.
کشف ۷۱ درصد سرقت‌های رخ داده در پایتخت/ تاثیر روشنایی معابر و کیفیت خودرو‌ها در کاهش سرقت
آفتاب‌‌نیوز :

سردار حسین رحیمی در جلسه کمیسیون پیشگیری از سرقت شورای تامین استان تهران که با حضور استاندار تهران، فرماندهان انتظامی شرق و غرب استان تهران و ... برگزار شد، با تاکید بر لزوم هم‌افزایی و هم آفرینی همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها در بحث مقابله جدی با موضوع سرقت گفت: امروز بحث برخورد و مقابله جدی با جرایم مختلف از جمله مقابله با سرقت به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار دارد و در این زمینه با رویکرد آفندی و تهاجمی پای کار هستیم.

وی افزود: در بحث مقابله جدی با سرقت در پلیس پایتخت طرح‌های سراسری رعد و کاشف به مرحله اجرا در آمده که در هر کدام از این طرح ها صدها سارق حرفه‌ای و باندی دستگیر شده‌اند.

رئیس پلیس پایتخت ادامه داد:‌ در بحث برخورد با سرقت علاوه بر اقدامات مقابله‌ای که روزانه در حال انجام است امروز طرح‌ها و اقدامات پیش‌دستانه‌ای در دستور کار پلیس قرار دارد که تاثیر بسزایی در بحث مقابله با سرقت دارد. در این حوزه لازم است که همه دستگاه‌ها و نهادهای اجتماعی اقتصادی فرهنگی و ... پای کار بیایند و وظایف اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه در موضوع مقابله با سرقت با بررسی و آنالیز جغرافیایی جرم در پایتخت گشت‌های هدفمندی طرح‌ریزی و اجرا می‌شود، گفت: امروز با تلاش های صورت گرفته بیش از ۷۱ درصد سرقت ها در پایتخت کشف می‌شود که قدرت بالایی است و البته ما به دنبال افزایش این مقدار هم هستیم.

فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با انتقاد از برخی اهمال‌کاری های صورت گرفته از سوی برخی از سازمان‌هایی که اهمال آنها در وقوع سرقت تأثیرگذار است، گفت: تامین روشنایی معابر سطح شهر، ساماندهی اتباع بیگانه، ارتقا کیفیت تولیدات شرکت های خودروسازی داخلی و ... تاثیر مستقیمی درمقابله با موضوع سرقت دارد که لازم است تصمیمات و اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

رحیمی خاطرنشان کرد: امروز فراجا با همه توان و تلاش مجاهدانه پای کار ایستاده است و برای انجام اقدامات موثر و برخورد هرچه موفق تر با جرایم همکاری و هم افزایی همه سازمان لازم و ضروری است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین