کد خبر: ۷۸۸۱۹۵
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۸

پیشنهاد روسیه به شرکای تجاری برای پیوستن به سوئیفت روسی

وزیر توسعه اقتصادی روسیه می‌گوید: مسکو به کشور‌های عضو سازمان همکاری شانگ‌های پیشنهاد کرده است کشور‌های عضو به سامانه SPFS که جایگزین سوئیفت طراحی شده است، بپیوندند.
پیشنهاد روسیه به شرکای تجاری برای پیوستن به سوئیفت روسی
آفتاب‌‌نیوز :

ماکسیم رشتنیکوف، وزیر توسعه اقتصادی روسیه، امروز گفت که مسکو به کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای پیشنهاد کرده تا به سامانه پیام‌رسان بین بانکی SPFS که همان عملکرد سوئیفت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دارد بپیوندند.

​به گزارش راشاتودی، وی گفت: مسکو به دنبال افزایش حجم مبادلات به ارزهای ملی کشورهاست.

به گفته رشتنیکوف، برای داشتن همکاری‌های پیوسته و مستمر بین بانک‌ها ما پیشنهاد می‌کنیم که اعضای سازمان همکاری‌های شانگهای به سامانه پیام‌رسان مالی روسیه بپیوندند.

وزیر توسعه اقتصادی روسیه افزود که کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای باید به توسعه توانایی سامانه‌های پرداخت ملی خود ادامه داده و حجم مبادلات دوجانبه ارزهای ملی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بالا ببرند.

رشتنیکوف گفت که ما همین الان هم نتایج مثبت آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌بینیم برای مثال 25 درصد مبادلات تجاری بین روسیه و چین به روبل و یوآن انجام می‌شود.

سازمان همکاری‌ شانگهای هم اکنون دارای 8 عضو شامل چین، هند، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان، پاکستان و ازبکستان است و کشورهایی نظیر افغانستان، بلاروس، ایران، مغولستان، ارمنستان، آذربایجان، کامبوج، نپال، ترکیه و سریلانکا هم از شرکای این سازمان به شمار می‌روند که البته چند ماه پیش این سازمان به عضویت کامل ایران موافقت کرده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین