کد خبر: ۷۸۸۲۰۴
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۳

اولیانوف: پیشنهادات ایران منطقی است

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین در گفت‌وگویی عنوان کرد که پیشنهادات ایران به متن نهایی اتحادیه اروپا "سازنده و منطقی" بوده است.
اولیانوف: پیشنهادات ایران منطقی است
آفتاب‌‌نیوز :

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین روز سه‌شنبه در گفت‌وگویی با سی ان ان عنوان کرد که به نظر مسئله تحقیقات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی " حل و فصل" شده است و ایرانیان در پاسخ اخیر خود وارد این مبحث نشده‌اند.

وی در ادامه گفت: ما راه‌حل خوبی دراختیار داریم که با دقت توسط تروئیکای اروپایی، روسیه و سایر کشورها طرح شده است.

نماینده روسیه در مذاکرات وین در ادامه اظهار کرد که روسیه تضمین‌هایی دریافت کرده که می‌تواند علی‌رغم تحریم‌های آمریکا به همکاری هسته‌ای خود با ایران ادامه دهد.

اولیانوف در این باره گفت: ما راضی هستیم. تضمین‌ها ارائه شده‌اند.

وی در رابطه با پاسخ ایران به متن پیشنهاد نهایی اتحادیه اروپا هم گفت: من تایید می‌کنم که پیشنهادات بسیار سازنده و منطقی بودند. توپ درحال حاضر در زمین آمریکا است.

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین تصریح کرد: امیدوارم واشنگتن به طور مثبت واکنش نشان دهد. به احتمال زیاد این هفته یا هفته آینده نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح وزیران برگزار بگیرد.

وی تاکید کرد که ایران طی روند اصلاح طرح احیای توافق هسته‌ای پیشنهاد تقویت ضمانت‌های مربوط به حفظ توافق در آینده را مطرح کرده است.

پیشتر حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته در مورد مذاکرات گفت: ما به صراحت به طرف‌های آمریکایی که پیام می‌دهند که در آستانه انتخابات میان دوره کنگره هستیم و مشکل بنزین داریم گفته‌ایم که برای انجام قدم نهایی باید طرف آمریکایی از خود انعطاف نشان دهد. ما در تمام مراحل مذاکرات آنجا که امکانش فراهم بود، از خود انعطاف نشان دادیم و طرف آمریکایی نیز این موضوع را می‌داند که ما تاکنون به چه میزان انعطاف نشان داده‌ایم. ما در مراحل مذاکرات بر موضوعاتی که می‌توانستیم، این انعطاف را نشان داده‌ایم و اکنون نوبت به انعطاف طرف آمریکایی است.

او گفت: در مذاکرات اخیر طرف آمریکایی در دو موضوع به صورت نسبی انعطاف‌هایی را به صورت شفاهی نشان داده است که باید مکتوب شود و تبدیل به متن شود و مساله سوم موضوع تضمین‌هاست که باید آمریکایی‌ها انعطاف داشته باشند و با واقع‌بینی برخورد کنند و اگر ما چنین انعطافی را مشاهده کنیم در روزهای آینده می‌توانیم به نقطه توافق برسیم. روزها آینده روزهای مهمی برای توافق است. اگر آنها انعطاف نشان ندهند دنیا به آخر نمی‌رسد آنها صحبت از پلن B می‌کنند ما هم پلن B خود را داریم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین