کد خبر: ۷۸۸۲۵۴
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰

علی مطهری: برجام را وسیله رقابت سیاسی نکنید

مطهری با اشاره به مذاکرات احیای برجام، گفت: ان شاء الله برجام هم به نتیجه برسد و دوباره با برجام بازی نکنیم و برجام را وسیله‌ای برای رقابت‌های سیاسی قرار ندهیم و کاری نکنیم که زمینه خروج آمریکا از برجام فراهم شود. ان شاء الله این بار به داد مردم برسیم و بازی‌های قبلی را کنار بگذاریم.
علی مطهری: برجام را وسیله رقابت سیاسی نکنید
آفتاب‌‌نیوز :

علی مطهری در مراسم رونمایی از کتاب خاطرات سال ۱۳۷۸ آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به روابط آیت الله هاشمی با شهید مطهری گفت: من معتقدم بعد از شهید مطهری و آیت الله منتظری که دو شاگرد نزدیک امام بودند، تنها کسی که می‌توانست با امام صریح صحبت کند آقای هاشمی بود. از روش آقای هاشمی چند درس می‌توانیم بگیریم؛ یکی اینکه با مذاکره، مکاتبه، ملاقات و تعامل دوستانه با دنیا خیلی کار‌ها می‌شود انجام داد.

نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی افزود: مکاتبات آقای هاشمی رفسنجانی با صدام حسین نشان می‌دهد روی کسی مثل او هم می‌توان اثر گذاشت و او هم در نهایت یک انسان است هرچند از انسانیت خود بسیار دور شده باشد. ارتباطی که ایشان با عربستان سعودی برای ما ایجاد کرد و با پادشاه عربستان مذاکراتی کرد تا قبرستان بقیع هم برای زیارت باز شود، از دیگر نمونه‌های این امر است. امروز هم می‌توانیم این کار‌ها را انجام بدهیم، ولی دنبالش نمی‌رویم.

وی تأکید کرد: ایشان این راه را حفظ کرد که با حفظ احترام نظام و، ولی فقیه نظرات را بیان کرد و شاید شاخص‌ترین اظهار نظر ایشان در خطبه ۲۶ خرداد بود و این راه را باز کردند که اصل ولایت فقیه منافاتی با آزادی بیان ندارد. به نظرم این درس خوبی است، چون عده‌ای فکر می‌کنند یک نفر باید فکر کند و بقیه عمل کنند. ولایت فقیه یعنی باب گفتگو و آزادی بیان هیچ وقت بسته نیست. در سال‌های آخر ایشان به اهمیت آزادی بیان پی برده بود؛ همان طور که شهید مطهری ۲۰ روز پس از پیروزی انقلاب گفت اگر دولت‌های آینده فضای اختناق ایجاد کنند انقلاب ما شکست خواهد خورد.

مطهری تأکید کرد: امروز متأسفانه درست عمل نمی‌کنیم و افرادی را صرف اظهار نظر بازداشت و محاکمه می‌کنیم؛ در حالی که سیره امیرالمؤمنین (ع) این است که تا وقتی دست به سلاح نبرده اند نباید با آن‌ها مقابله کرد. مگر باید همه مخالفین ولایت فقیه را بازداشت کنیم؟! تا زمانی که دست به اقدامی نزده باید آزاد باشد.

مطهری در بخشی از سخنان خود با اشاره به مذاکرات احیای برجام، گفت: ان شاء الله برجام هم به نتیجه برسد و دوباره با برجام بازی نکنیم و برجام را وسیله‌ای برای رقابت‌های سیاسی قرار ندهیم و کاری نکنیم که زمینه خروج آمریکا از برجام فراهم شود. ان شاء الله این بار به داد مردم برسیم و بازی‌های قبلی را کنار بگذاریم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین