کد خبر: ۷۸۸۶۳۸
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۷

واکنش نخست‌وزیر فنلاند به فیلم جنجالی

نخست‌وزیر فنلاند می‌گوید فیلم‌های مهمانی او نباید علنی می‌شد.
واکنش نخست‌وزیر فنلاند به فیلم جنجالی
آفتاب‌‌نیوز :

«سنا مارین»، نخست وزیر فنلاند پس از انتشار ویدئوهای خصوصی اش، پذیرفت که مهمانی خود را به شکلی پرحاشیه برگزار کرده است، اما همزمان گفت از اینکه این فیلم با انتقاد مخالفان سیاسی مواجه شده، به شدت نگران و ناراحت است.

به گزارش سی ان ان، به تازگی یکی از رسانه‌های غربی ویدئویی کوتاه از نخست وزیر ۳۶ ساله فنلاند را نشان می‌دهد که مربوط به یک محیط خصوصی است.

مارین به خبرنگاران گفت: این ویدئوها خصوصی هستند و در یک فضای خصوصی فیلمبرداری شده اند. من از اینکه این فیلم‌ها در فضای عمومی کشور پخش شد، ناراحت هستم.

لو رفتن فیلم خصوصی نخست وزیر فنلاند باعث شده تا برخی از مخالفان او از رفتار این سیاستمدار جوان به عنوان رفتار ناشایست نخست وزیر انتقاد کنند. «میکو کارنا»، یک نماینده اپوزیسیون در توییتی اعلام کرد که مارین باید تحت آزمایش مواد مخدر قرار گیرد.

این اولین بار نیست که زندگی خصوصی مارین در فنلاند سیاسی می‌شود. او قبلاً در سال ۲۰۲۱ پس از انتشار عکسی از او در یک باشگاه شبانه مجبور به عذرخواهی از مردم شده بود. مارین در آن زمان در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: من اشتباه کردم. باید با دقت بیشتری وضعیت را بررسی می‌کردم.

مارین در سال ۲۰۱۹ به عنوان جوان‌ترین نخست‌وزیر جهان برای مدیریت همه‌گیری کرونا شناخته شد.

فنلاند در سال ۱۹۱۷ از روسیه استقلال یافت و با همسایه قدرتمند شرقی خود ،۸۱۰ مایل مرز مشترک دارد. مارین امسال مسیر کشورش را از دهه‌ها بی‌طرفی و عدم تعهد تغییر داد و برای عضویت فنلاند در ناتو اقدام کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین