کد خبر: ۷۸۸۷۱۸
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۳

تندباد و بارش شدید باران در بدره قربانی گرفت

فرماندار بدره با اشاره به وقوع تندباد و بارش شدید باران در این منطقه از فوت یک دامدار و تلف شدن یک گله گوسفند بر اثر تند باد شدید و باران خبرداد.
تندباد و بارش شدید باران در بدره قربانی گرفت
آفتاب‌‌نیوز :

تندباد شدید حادث شده شامگاه جمعه در روستای "چشمه شیرین" شهرستان بدره منجر به تلف شدن ۳۰ راس گوسفند و مرگ یک دامدار این روستا شد.

یاسرعلیزاده فرماندار شهرستان بدره با تائید خبر فوق اظهار داشت: دامداری حدود ۶۵ ساله اهل روستای گله دار این شهرستان هنگامی که قصد داشت به سراغ دام‌های خود برود به دلیل برخورد دیوار تخریب شده براثر تندباد دچار آسیب جدی شد که متاسفانه براثر جراحات وارد شده جان باخت.

وی افزود: بعدازظهر امروز شاهد بارش رگبار باران همراه با وزش تندباد در شهرستان بدره بودیم که خسارتی به دنبال داشت و با پایان یافتن تندباد هم اکنون وضعیت جوی ارام است.

محمد فتاحی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بدره نیز در این خصوص بیان کرد متاسفانه شامگاه جمعه، بر اثر وزش شدید باد و باران که باعث ریزش ناگهانی یک دیوار بر روی گله یکی از دامداران در اطراف شهر چشمه شیرین از توابع بخش هندمینی شد، ۳۰ رأس از احشام این دامدار در لحظه تلف شده و خود ایشان نیز دچارآسیب جدی ازناحیه هر دو پا و جراحت جدی به سایر نقاط بدن شد که متاسفانه پس از انتقال به بیمارستان بر اثر شدت جراحات دارفانی را وداع گفت.

فتاحی با اشاره به احتمال ادامه این شرایط جوی در روز‌های آینده اضافه کرد: اطلاعیه لازم در زمینه لزوم آمادگی همه بخش‌های مختلف شهرستان توسط فرمانداری و این مدیریت صادر شده و توصیه‌هایی هم ارائه شده است و تمامی ادارات خدمات رسان درحالت آماده باش قراردارند.

از عصر امروز بارندگی فصلی شهرستان‌های بدره، آبدانان و دره‌شهر را در بر گرفته است و این بارندگی هاتوام با باد شدید بوده که به تاکید و توصیه ستاد بحران استان ایلام رعایت نکات ایمنی و پرهیز از تردد و حضور در نقاط کوهستانی و قرار گرفتن در مسیر رودخانه‌ها به شهروندان ایلامی تاکید و توصیه شده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین