کد خبر: ۷۸۹۶۹۶
تاریخ انتشار : ۰۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۲

بلیت هواپیما گران می‌شود

محمد محمدی بخش معاون وزیر راه وشهرسازی، از احتمال افزایش قیمت بلیت هواپیما خبر داد.
بلیت هواپیما گران می‌شود
آفتاب‌‌نیوز :

معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: در شورای عالی هواپیمایی افزایش نرخ بلیت بررسی می‌شود.

محمد محمدی بخش گفت: ایرلاین‌ها درخواست افزایش قیمت بلیت هواپیما را با توجه به افزایش هزینه‌ها داده اند که این درخواست در شورای عالی هواپیمایی در حال بررسی است.

او می‌گوید: شرکت‌های هواپیمایی با توجه به افزایش هزینه‌ها درخواست افزایش قیمت بلیت را داده اند که این در خواست در حال بررسی است و بعد از تصویب اعلام می‌شود، اما افزایش ۳۰ درصدی تایید نمی‌شود. با شرکت‌های هواپیمایی که پذیرایی را انجام ندهند برخورد می‌کنیم.

محمدی بخش گفت: در پرواز‌های اربعین شرکت‌های هواپیمایی عراقی درخواست برای انجام پرواز کرده اند و از تمامی ظرفیت‌های ایرلاین‌ها استفاده خواهیم کرد، اما مردم بدانند هوای فرودگاه نجف بسیار گرم است وشرایط آب وهوایی و حجم زیاد پرواز‌ها هم باید در نظر بگیرند. نرخ بلیت نجف ۶ میلیون تومان و برای مشهد به نجف هم ۷میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است و مردم باید از سایت‌های شرکت‌های هواپیمایی خریداری کنند.

او می‌گوید تعداد پرواز‌ها در شهریور امسال نسبت به پارسال رشد بسیاری داشته است و هم اکنون ۱۵۷ هواپیما فعال در کشور داریم و با این تعداد هواپیما متوسط روزانه ۲میلیون و ۸۰۰ هزار نفر مسافر داخلی وخارجی جابه جا می‌شود به طوری که یک میلیون نفر متوسط پرواز افزایش داشته است. در حال تولید و بهره برداری هواپیمای سبک و فوق سبک هستیم و با همکاری دستگاه‌های از جمله وزارت دفاع (هسا) در حال ساخت هواپیمای مسافربری هستیم و تا زمانی که از انجام پرواز آن مطمئن نباشیم اقدامی نمی‌کنیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین